Pociski trafiły w ponad 20 celów wojskowych i zniszczyły ukraińskich żołnierzy, mówi rosyjskie wojsko

18.04.2022 (Webnoviny.sk) – Rosyjskie wojsko twierdzi, że uderzyło rakietami w ponad 20 ukraińskich celów wojskowych. Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony Igor Konashenko poinformował w poniedziałek, że precyzyjne pociski zniszczyły 16 instalacji wojskowych, w tym pięć dowództw, skład paliwa, trzy składy amunicji oraz koncentrację pojazdów i personelu.Żołnierze ukraińscy w kilku miejscach w Dnieprze, Charkowie i Zaporożu. Regiony.

Według rzecznika, siły rosyjskie zniszczyły cztery składy amunicji i trzy grupy ukraińskich żołnierzy w pobliżu miast Popasna i Kramatorsk na wschodzie oraz Jampila na środkowej Ukrainie, według rakiet Iskander wystrzelonych z ziemi.

Rosyjska artyleria uderzyła w 315 ukraińskie cele, a rosyjskie samoloty przeprowadziły 108 nalotów na ukraińskie oddziały i sprzęt wojskowy, powiedział Konashenko. AP przypomina, że ​​zarzuty Konašenko nie mogą być niezależnie zweryfikowane.

Słowaków niepokoi wiele aspektów wojny na Ukrainie, komentowali też prezydenta Zelenskiego

Ankieta celowana dla organizacji Globsec pokazał, że Słowacy postrzegają wiele aspektów wojny na Ukrainie jako zawstydzonych. Na przykład prezydent Ukrainy Wołodomyr Zelenský jest postrzegany pozytywnie przez 54% badanych, a negatywnie przez 44%.

„Zażenowanie w odpowiedziach jest często spowodowane pragnieniem sprawiedliwości Słowaków, ale jednocześnie uciekają się oni do opcji mniej konfrontacyjnej, która szybko przyniosłaby pokój” mówi analityk Globscu Katarina Klingova.

Opór Ukrainy wobec rosyjskiej inwazji kierowanej przez prezydenta Zełenskiego jest uzasadniony, a Rosja nie ma prawa domagać się Krymu, innych regionów czy neutralności, mówi 67% respondentów. Jednocześnie jednak 47% ankietowanych stwierdziło, że prezydent Zełenski powinien zgodzić się na wszystkie rosyjskie warunki, zapobiegając w ten sposób rozlewowi krwi.

Ankietę przeprowadzili za pomocą wywiadów telefonicznych od 18 do 23 marca 2022 r. Komunikat prasowy został przekazany przez rzecznika ds. public relations organizacji. Globsec Adama Siposa.

Słowacja negocjuje z Ukrainą sprzedaż Zuzany i słowackich haubic, bo Amerykanie mogą ochronić

Słowacja negocjuje z Ukrainą ewentualną dostawę samobieżnych haubic Zuzana. Potwierdził to minister obrony Jaroslav Naï (OĽaNO) podczas sesji dyskusyjnej O minute 12 RTVS.

Naprawa uszkodzonego sprzętu

Dodał, że w tym przypadku nie powinna to być darowizna, ale sprzedaż. Według niego, czy będzie to wersja Zuzany 2000 czy Zuzana 2 jest dyskutowana.

„Mówimy też o możliwości, że uszkodzone ukraińskie wozy bojowe i czołgi T-72 lub T-55 przyjadą na nasze terytorium, a w naszych wojskowych firmach remontowych będziemy je naprawiać i odsyłać z powrotem na Ukrainę” – powiedział. wyjaśnił minister.

Słowacka ochrona nieba

Jeśli chodzi o stare myśliwce MiG-29, to według Naïa niedługo będzie problemem „utrzymać je w powietrzu”, bo rosyjscy mechanicy opuszczają Słowację, by je zatrzymać. – Wygląda na to, że strona rosyjska zaczyna lekceważyć swoje stosunki umowne – powiedział minister, dodając, że im szybciej zdecydujemy się uziemić MiGi, tym lepiej.

Zdaniem ministra, w przypadku demontażu MiGów do czasu dostarczenia amerykańskich myśliwców F-16 w 2024 r., ochronę przestrzeni powietrznej mogliby zapewnić np. Amerykanie z baz w Polsce. „Możliwości jest kilka, w każdym razie zostawię to żołnierzom – naszym lub sojusznikom (żołnierze NATO, przyp. red. SITA) pod względem planowania” – dodał minister obrony.

Mikulec nie wykluczył wysłania myśliwców MiG-29 na Ukrainę, skrytykował opozycję za szaleństwo wokół S-300

Według ministra spraw wewnętrznych Romana Mikulca (OĽaNO) Słowacja mogłaby również wysłać nasze myśliwce MiG-29 na Ukrainę. Jednak, jak powiedział w programie TA3 Television In the Politics, wierzy, że możliwość nie jest jeszcze „w grze”. „Moim zdaniem nie powinno ich tu być od dawna” – powiedział minister na uboczu rosyjskich myśliwców.

Darowizna systemu S-300

Jeśli chodzi o przekazanie Ukrainie systemu obrony przeciwlotniczej S-300, zdaniem ministra nie była to łatwa decyzja.

„Te opinie były różne, ale bardzo ważne jest, aby ostatecznie decyzja była zgodna” – powiedział Mikulec, dodając, że niektórzy członkowie rządu mają pytania w tym zakresie, na które trzeba odpowiedzieć.

„Dlatego uważam, że decyzja była ostatecznie bardzo odpowiedzialna” – powiedział minister spraw wewnętrznych.

Patriot jest znacznie wydajniejszy

W tym kontekście Mikulec odrzucił jako kłamstwo twierdzenie opozycji, że nie mamy odszkodowania za S-300 na Słowacji.

Jednocześnie powiedział, że system i tak musiałby zostać wycofany w przyszłym roku, ponieważ Słowacja nie ma bezpiecznych dostaw części zamiennych ani serwisu systemowego.

„Patriot jako system obrony przeciwlotniczej jest znacznie skuteczniejszy niż S-300 tylko dzięki możliwości śledzenia wielu celów. Ma nawet ponad dwukrotnie większy zasięg” – dodał Mikulec.

Heger nazwał Putina okrutnym i zorganizował wyjazd na Ukrainę dla Ficy i Pellegrini

Czteroosobowa rodzina będzie płacić dodatkowe 50 euro miesięcznie za żywność i energię, obliczyła prezydent Čaputová.

Inwazja na Ukrainę już wykazuje pierwsze negatywne skutki, analityk ostrzega przed awariami części surowców z Rosji

Większość Słowaków solidaryzuje się z Ukraińcami, nie otrzymają pomocy antyszczepionkowców i słabszych społecznie

Zasiłek dla ubiegających się o azyl wzrośnie do trzykrotności poziomu egzystencji, państwo zapewni im na start ponad 650 euro

Źródło WebNoviny.sk © SITA Wszelkie prawa zastrzeżone

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *