Ostrzeżenie! Opłaty za przejazd w Polsce płacisz tylko z Autopay

Polska przyciąga Słowaków z kilku powodów, gdyż większość ludzi tradycyjnie przyjeżdża tam z naszego północnego regionu. Chociaż byli przyzwyczajeni do płacenia za lokalne i stanowe autostrady przy lokalnych bramkach poboru opłat, w grudniu czeka ich zmiana. Krajowi kierowcy samochodów, motocykli i autobusów uiszczają opłaty za pośrednictwem państwowej aplikacji e-TOLL, obcokrajowcy muszą wcześniej kupić bilet autostradowy za pośrednictwem unikalnego systemu Autopay.

To najbardziej kompleksowe i praktycznie jedyne rozwiązanie dla każdego, kto nie posiada polskiego konta bankowego. Jeśli kierowca nie posiada ważnego biletu na niektóre odcinki, zostanie ukarany grzywną w wysokości 500 zł.

Aplikacja, która zrobi to wszystko za Ciebie

Autopay to szybki, zautomatyzowany system płatności online i offline. Jako pierwsza usługa w Europie, znacznie częściej niż inne podobne systemy wykorzystuje technologię do elektronicznego poboru opłat przy bramkach poboru opłat. Dzięki Autopay kierowcy mogą bez zatrzymywania się pokonywać płatne odcinki autostrad między miastami. Płaci się automatycznie i całkowicie zbliżeniowo, co jest obecnie dużą zaletą podczas pandemii koronawirusa. Wszystko czego potrzebujesz to aplikacja działająca w tle.


System Autopay na polskich autostradach krajowych A2 Konin – Stryków (Łódź) i A4 Wrocław – Sośnica (Gliwice) oraz na autostradach prywatnych AmberOne A1 (Toruń – Gdańsk) i A4 Katowice – Kraków opiera się na tzw. GeoFencing, który rejestruje dokładny ruch pojazdu. Technologia odbiera dane z telefonu tylko wtedy, gdy samochód przejeżdża przez punkty wjazdu i wyjazdu na płatnej drodze.

Rejestracja zajmuje tylko kilka minut. Po pobraniu aplikacji Autopay musisz utworzyć własne konto, wprowadzając swój adres e-mail i numer telefonu, informacje o pojeździe (model i numer rejestracyjny) oraz źródło płatności (karta kredytowa lub debetowa). To rozwiązanie jest na tyle uniwersalne, że kilka banków w kraju zintegrowało je już bezpośrednio ze swoimi aplikacjami mobilnymi. Z Autopay możesz również kupić bilety autostradowe z wyprzedzeniem na stronie internetowej ebiletautostradowy.pl.

„Kupowanie biletu drogowego w Autopay jest bardzo intuicyjne i wygodne. W ogóle nie trzeba znać nazw skrzyżowań ani dokładnej daty przejazdu. Daje to pełną elastyczność podczas podróży. Gdy zbliżasz się do wybranej drogi płatnej, system automatycznie kupuje bilet – wyjaśnia Robert Mikoś.

Przygotowują ogólnounijny system

Po udanych operacjach w Polsce i pozytywnych opiniach ze Słowacji, Autopay ma ambicję, aby udostępniać swoje unikalne oprogramowanie również w innych krajach. Chociaż podobne rozwiązania istnieją już w kilku krajach, są one przestarzałe i mniej elastyczne niż ich północni sąsiedzi. Obecnie największym wyzwaniem jest stworzenie systemu kompatybilnego z istniejącymi rozwiązaniami technicznymi w całej UE.

„Obecnie każdy kraj ma swoje rozwiązanie w zakresie opłat za przejazdy. To jednak zmusza kierowców podróżujących między krajami do wcześniejszego zapoznania się z lokalnymi przepisami i ich przestrzegania. bez zatorów na bramkach autostradowych, bez naklejek na szybach, bez stresu, a przy tym z niższą emisją – mówi Miłosz Kurzawski, członek Zarządu Autopay. Autostrady europejskie.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.