hokej dzisiaj Słowacja – Polska / reakcje / przygotowania do Hokejowego Pucharu Świata 2024

Słowaccy hokeiści wygrali przedostatni mecz przygotowawczy przed mistrzostwami świata z Polską 6:1.
Słowacja zapewniła sobie triumf po szalonym początku.  Gole zostały następnie zastąpione zwolnieniami

Słowaccy hokeiści wygrali przedostatni mecz przygotowawczy przed mistrzostwami świata z Polską 6:1. Od początku pierwszej połowy zmierzali w stronę przekonującego triumfu w Żylinie, kiedy w 6. minucie prowadzili 3:0.

Od początku pierwszej połowy zmierzali w stronę przekonującego triumfu w Żylinie, kiedy w 6. minucie prowadzili 3:0. Peter Cehlárik strzelił dwa gole, a Pavol Regenda, Samuel Takáč, Lukáš Cingel i Marek Hrivík dodali po jednym. Polacy pod wodzą Słowaka Róberta Kalábera będą 15 maja czwartym przeciwnikiem Słowacji w bazowej grupie mistrzostw świata.

Głosy po meczu /źródło: JOJ Šport/:

Craig Ramsay, trener SR: „Świetnie rozpoczęliśmy mecz, co było ważne. Dobrze zaatakowaliśmy, wywrzeliśmy presję na przeciwniku i szybko strzeliliśmy gole. Wiedzieliśmy, przeciwko komu gramy, ale nadal chcemy grać w hokeja w naszym stylu, a to nie jest to”. Niezależnie od tego, kto jest przeciwko nam, możemy być zadowoleni z tego meczu. Jeśli chodzi o nieobecność Pospíšila, zostanie on zbadany, a jego stan będzie musiał potwierdzić lekarz.

Marek Hrivík, napastnik SR, w meczu z rekordem 1+2: „Pomogliśmy sobie w dobrym rozpoczęciu meczu, strzeliliśmy gole i czuliśmy się komfortowo. Oczywiście było kilka martwych punktów, których musimy unikać w kolejnych meczach. Nadal miałem trochę problemów na lodzie, ale myśl, że będzie tylko lepiej.”

Tomáš Tatar, kapitan SR: „Myślałem, że będzie dla mnie gorzej i będę cierpiał bardziej. Ostatecznie nie czułem się źle, z nogami było wszystko w porządku. Na stadionie było gorąco i było to czuć na stadionie. Ogólnie to był dobry „Występ naszego zespołu, ćwiczyliśmy, opanowaliśmy pewne rzeczy i odnieśliśmy zwycięstwo. Początek meczu był pozytywny. To ważne w starciu z takimi drużynami jak Polska, w przeciwnym razie moglibyśmy mieć kłopoty. ”

Róbert Kalaber, trener Polski: „Słowacy powitali nas w elicie. W ciągu czterech lat, kiedy jestem częścią zespołu, nie mieliśmy tak mocnego przeciwnika. Słowacy rozpoczęli aktywnie, byli lepsi we wszystkich elementach gry i są skuteczni także po naszych błędach w w strefie defensywnej, udało im się strzelić gola. Powinniśmy mieć wszystko, czego potrzeba, aby powstrzymać maszynę bramkową przed popchnięciem nas do przodu.

Komplikacje dla Słowacji?  Lekarz drużyny wyjaśnił, dlaczego Martin Pospíšil nie zagrałKomplikacje dla Słowacji?  Lekarz drużyny wyjaśnił, dlaczego Martin Pospíšil nie zagrał

Słowaccy hokeiści wygrali przedostatni mecz przygotowawczy przed mistrzostwami świata z Polską 6:1. W składzie nie znalazł się napastnik Martin Pospíšil.