CD Projekt ogłasza opracowanie nowego Spellcaster »Vortex

CD Projekt RED mile zaskoczył dziś swoich fanów. Polscy programiści ogłoszonyże pracują nad nowym Sorcererem, który zapoczątkuje nową sagę tej marki. Według nich jest to ekscytujący moment, ponieważ gra jest oparta na technologii Unreal Engine 5 firmy Epic Games. Wraz z nim CD Projekt nawiązał nowe długoterminowe partnerstwo strategiczne i porzuca własną technologię REDengine.

Polski zespół ściśle współpracuje z firmą Epic, aby opracować silnik, aby był jak najbardziej odpowiedni dla otwartych mistrzów świata. Jednak bardziej szczegółowe informacje nie są obecnie dostępne, a przede wszystkim raport wydaje się podkreślać powiązanie z firmą Epic. Nie znamy też szacowanej daty premiery. Projekt CD zapewnił jedynie, że REDengine będzie kontynuował moc Cyberpunka 2077 i jego ekspansję. Współpraca z firmą Epic nie oznacza wyłącznego prawa do sklepu Epic Games Store, uspokoił się potem deweloperzy na Twitterze.

CD Projekt i Epic w komunikacie prasowym chwalą współpracę. Mówi się, że Unreal Engine pozwoli polskiemu zespołowi nie poświęcać tyle zasobów i energii na rozwijanie i dostosowywanie własnej technologii, co dotychczas. Mówi się, że projekt CD nie może czekać na to, co zrobi z Unreal Engine. Założyciel i szef firmy Epic, Tim Sweeney, również chwali nowe partnerstwo.

Na razie dostępne jest tylko jedno zdjęcie. Poza tym jednak rozwój nowego Sorcerera nie jest aż tak wielką niespodzianką. Autorzy wielokrotnie wyrażali ten zamiar w przeszłości przysłowiem, że teraz kolej na Noidę i teraz udaje im się pracować nad kilkoma dużymi projektami jednocześnie. Ponadto rozwijają tzw. Projekt Złotego Nekkera. Ponadto w zeszłym roku CD Projekt przejął studio The Melasses Flood, autorów The Flame in the Flood, które również ma pracować nad własnym ambitnym tytułem opartym na jednej z marek CD Projekt.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.