WIDEO Liga Konferencyjna dzisiaj – FC Spartak Trnava – Lech Poznań 3:1

Gracze Spartaka Trnava wygrali u siebie rewanżowy mecz III rundy eliminacyjnej Europejskiej Ligi Konferencyjnej z Lechem Poznań 3:1 i zakwalifikowali się do play-offów.

Spartak był w stanie odrobić deficyt z pierwszego pojedynku, który przegrał na boisku polskiej drużyny 1:2.

Trnava walczy o awans do fazy grupowej EKL z Ukraińcem Dnipro-1, który swoje mecze u siebie rozgrywa w Koszycach.

Goście podobnie rozpoczęli mecz u siebie, od posiadania piłki, a Spartak czekał na ewentualne przełamania. W 6. minucie Ofori dostał piłkę na własnej połowie, zdołał ją wyprowadzić, po czym w końcówce dojechał Djuricin, ale nie trafił idealnie. Lech był bliski zdobycia bramki w 11. minucie, kiedy Velde dośrodkował tuż po główce Ishaka, ten jednak posłał piłkę tuż obok bramki.

Spartak miał kilka okazji do przegrupowania lewym skrzydłem, jednak w dwóch przypadkach Daniel długo czekał na piłkę, aż obrońca wskoczył przed niego. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze przejęli inicjatywę, ale przeszkodziły im niedokładności w fazie przedfinałowej. W 27. minucie Daniel odbił piłkę na skraj pola karnego, a Djuricin z dobrej pozycji minął bramkę.

Dziesięć minut później aktywna postawa Trnavy opłaciła się. Kóša posłał długie podanie za obronę, aktywny Ofori przyjął piłkę i strzałem w dalszy słupek wyprowadził Spartaka na prowadzenie. Strzelec pierwszego gola był centralną postacią pierwszej akcji gospodarzy po zmianie składu. W 50. minucie Ofori stworzył 100% szansy dla Daniela w polu karnym, który z krawędzi pola karnego podwyższył na 2:0. Jednak po godzinie gry zza pola karnego wyszedł Velde i jego strzał wylądował za Takačem – 2:1.

W 74. minucie kibice gospodarzy zostali poczęstowani po raz trzeci, kiedy to Štetina umieścił się w środkowej piłce, która skutecznymi „nożyczkami” pokonała Bednarka i poprowadziła Trnavę do zaskakującego, ale zasłużonego awansu do play-offów playoffów EKL.