Djokovic po pokonaniu Djere: To był jeden z najcięższych meczów

Serbski tenisista Novak Djokovic miał trudności z zakwalifikowaniem się do 1/8 finału gry pojedynczej mężczyzn turnieju Wielkiego Szlema US Open. W pierwszych dwóch setach przeciwko swojemu rodakowi Laslowi Djere drugi rozstawiony doprowadził do remisu, ale w kolejnym nie dał przeciwnikowi żadnych szans i wygrał 4:6, 4:6, 6:1, 6:1. , 6:3 w 3:48 godz. . Zwycięzca 23 turniejów Wielkiego Szlema w walce o awans do ćwierćfinału zmierzy się z Chorwatem Born Gojem.

Djokovic po raz ósmy w swojej karierze wygrał mecz Wielkiego Szlema, w którym przegrywał w setach 0:2. „Mam nadzieję, że dzisiejszy występ wam się podobał. Nie sprawiło mi to zbyt wiele frajdy, zwłaszcza w pierwszych dwóch setach. To był jeden z najcięższych meczów, jakie rozegrałem na tym turnieju od wielu lat” – Djokovic zwrócił się do publiczności po meczu. pięciosetowa bitwa, która zakończyła się o godzinie 1:30 czasu lokalnego.

Lokalna drużyna Taylor Fritz bez problemu pokonała Czecha Jakuba Menšíka 6:1, 6:2, 6:0 w czasie 1:27 godziny. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Szwajcar Dominic Stricker, który pokonał Francuza Benjamina Bonziego 2:6, 7:5, 7:6, 3:6, 6:2 w pięciosetowej walce pomiędzy dwoma nierozstawionymi zawodnikami.

Drugie miejsce zajmuje rodak Fritza, Ben Shelton, po zwycięstwie 6:4, 3:6, 6:2, 6:0 nad Rosjaninem Aslanem Karacewem.

01 – Zmodyfikowano: 22.08.2023 11:19:22 – Wyczyn. : – Tytuł: Słowacy na US Open: kto walczy o rekord 3 000 000 dolarów? 02 – Zmodyfikowano: 2023-08-14 18:08:34 – Wyczyn. : – Tytuł: Djokovic wraca do turniejów tenisowych w Stanach Zjednoczonych po dwóch latach 03 – Zmodyfikowano: 2023-07-29 09:04:00 – Feat. : – Tytuł: Czeski rząd zakazał Rosji i Białorusi udziału w Prague Open, WTA broniła zawodników 04 – Zmodyfikowano: 2023-07-17 05:49:33 – Feat. :- Tytuł: Kolejny triumf Czech. Strycová świętuje swój drugi tytuł na Wimbledonie 05 – Zmodyfikowano: 2023-07-16 19:04:17 – Feat. : – Tytuł: Djokovic musiał ukłonić się przed cudownym dzieckiem. Młoda Hiszpanka po wielkim dramacie zdobyła tytuł Wimbledonu