W ubiegłym roku TMR osiągnął prawie 17 mln. warstwa

Działająca w turystyce firma Tatry Mountain Resorts, as (TMR) poniosła w ostatnim roku obrotowym 2020/21 stratę ponad 16,9 mln euro. Cała kwota zostanie pobrana z zysków zatrzymanych z lat ubiegłych. Na walnym zgromadzeniu, które odbyło się w ubiegłym tygodniu w Liptowskim Mikulaszu, akcjonariusze spółki zatwierdzili propozycję rekompensaty za straty oraz indywidualne sprawozdania finansowe.

Jednocześnie przyjęli propozycję pokrycia strat z lat ubiegłych w wysokości prawie 18,43 mln euro, które trafią do funduszu na przeniesienie z lat ubiegłych. Rzecznik prasowy firmy Marián Galajda powiedział dziś w komunikacie prasowym.

źródło: Finstat.sk

W ubiegłym roku Marián Galajda zwrócił uwagę, że ze względu na ograniczenia mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz ograniczenia w poruszaniu się, wszystkie centra w portfelu TMR zostały zamknięte lub ich działalność została poważnie ograniczona przez większość sezonu zimowego 2020/21.

Tym samym wskaźniki operacyjne w poszczególnych segmentach odnotowały znaczne spadki, co przełożyło się na spadek sprzedaży. W tamtym czasie kierownictwo zareagowało na ich spadek drastyczną redukcją kosztów operacyjnych; w tym czasie zwolnili około 100 stałych stanowisk w ramach masowych zwolnień.

Spółka Tatry mountain resorts, as prowadzi działalność w zakresie turystyki w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest właścicielem i operatorem górskich kurortów, parków rozrywki, pól golfowych, restauracji, usług sportowych, sklepów i hoteli. Akcje TMR notowane są na trzech europejskich giełdach w Bratysławie, Pradze i Warszawie.

Pandemia znalazła również odzwierciedlenie w przychodach VMR w zeszłym roku

Konsekwencje zeszłorocznej pandemii skłoniły TMR do zwolnienia prawie 200 pracowników w słowackich oddziałach. Przed kryzysem wieńcowym firma zatrudniała we wszystkich krajach około 3500 osób.

TMR, hotel, kolacja, zysk

źródło: Tmrhotels.com

Dotyczyło to wszystkich centrów i wszystkich stanowisk, od pracowników sezonowych po kierowników zakładów. Po dużym zwolnieniu masowym w zeszłym roku, 1100 pracowników nadal pracowało w TMR na Słowacji, w tym 785 w oddziałach na Słowacji. Firma odnotowała w ubiegłym roku stratę prawie 18 milionów euro.

Co TMR zbudował na rynku słowackim

Na Słowacji TMR prowadzi i jest właścicielem ośrodka Jasná Nízke Tatry i hoteli Grand Jasná, hotelu Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, hotelu Srdiečko, hotelu Pošta lub hotelu Rotunda. Jest również właścicielem Aquaparku Tatralandia, który jest największym całorocznym parkiem wodnym na Słowacji.

TMR, termiczne, dobre samopoczucie, zysk

źródło: Tmrhotels.com

W Tatrach Wysokich spółka ta jest właścicielem ośrodka Tatry Wysokie z takimi osadami górskimi jak Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec i Szczyrbskie Jezioro. Jest również podpisany pod Grandhotel Prague, Grandhotel Starý Smokovec lub Hotel FIS w Szczyrbskim Plesie.

W Austrii TMR jest właścicielem i operatorem Mölltal Glacier Alpine Resort oraz siostrzanego ośrodka Ankogel Mallnitz. W Czechach ma też pośrednio mniejszościowy pakiet udziałów w spółce Melida, as, która dzierżawi i prowadzi popularny kurort Szpindlerowy Młyn.

Spółka wynajmuje i prowadzi również czeski ośrodek narciarski Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice oraz Kaskáda Golf Resort Brno, gdzie zajmuje się prowadzeniem hotelu, restauracji i centrum kongresowego. W Polsce jest właścicielem górskiego kurortu Szczyrk Mountain Resort and Legend.

Źródło: SITA

Frederick Howe

„Irytująco skromny fan Twittera. Skłonny do napadów apatii. Gracz. Certyfikowany geek muzyczny. Twórca. Zapalony odkrywca. Student-amator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *