To nie Sparta. Partizan strzelił nawet pięć bramek Feyenoordu na własnym boisku

Piłkarze Partizan dwukrotnie prowadzili Belgrad w pierwszej rundzie Europejskiej Ligi Konferencyjnej, ale ostatecznie zwycięska Sparta Praga przegrała u siebie z Feyenoordem 2:5.

Partizan, który w poprzedniej rundzie rozgrywek dwukrotnie pokonał Letenská, w 52. minucie prowadził 2:1, ale Feyenoord strzelił cztery gole w 25 minut. Kapitan Toornstra strzelił pierwszą i ostatnią bramkę, a Sinistera zdobyła dwie asysty.

Obrońca Tomáš Hájek obserwował z ławki rezerwowych porażkę Arnhem 0:1 u siebie z AS Romą. Hájek nie miał szans w trzecim meczu fazy eliminacyjnej, a jego koledzy z drużyny nie wystarczali faworytom Rzymian.

Jedynym strzelcem w wyznaczonym czasie była pierwsza połowa Oliveira, która popchnęła po rzucie rożnym. Zaniolo, który uczestniczył w „100. meczu Giallorossiego”, pomógł mu z piłką przed bramką. Dziesięć minut przed końcem drugą żółtą kartkę otrzymał Oliveira, ale AS utrzymał niewielkie prowadzenie.

W nadchodzących tygodniach Leicester musi obejść się bez kontuzjowanego strzelca maszynowego Vardy’ego, ale „Lisy” poradziły sobie z Rennes bez niego i wygrały 2-0. Albrighton zastąpił najlepszego strzelca drużyny po pół godzinie strzałem z poprzeczki, a Iheanacho dorzucił kolejny strzał w kadrze.

Marsylia też była faworytem u siebie i pokonała Bazyleę 2: 1. Obie bramki strzelił polski napastnik Milik, który piąty raz z rzędu strzelił w Pucharze Europy i naśladował występ klubowej legendy Jean-Pierre’a Papina z sezonu 1988/89 .

PSV Eindhoven trzykrotnie przegrywał w meczu z Kopenhagą, ale zdołał doprowadzić dziką grę przynajmniej do remisu 4: 4. Bohaterem pościgu został napastnik Gakpo, który nie wykorzystał rzutu karnego, ale strzelił dwa gole i strzelił jednego.

Mecz pomiędzy dwoma zespołami w doskonałej formie pomiędzy PAOK Salonika a Gandawą rozstrzygnął w 58. minucie miejscowy zespół Kurtič. Zwycięstwo 1:0 PAOK przedłużyło swoją passę niepokonanych do sześciu meczów, podczas gdy belgijska drużyna przegrała po sześciu zwycięstwach.

Mistrz Norwegii Bodö/Glimt bez porażki wytyczył godną podziwu linię, nie znalazł zwycięzcy w 30 meczach o stawkę. Zemści się w Alkmaar pojedzie ze zwycięstwem 2:1, które w kadrze zdobyła Solbakken.

Zemsta zostanie rozegrana w przyszły czwartek.

Mecz otwarcia rundy konferencji Europejskiej Ligi Piłki Nożnej:

Partizan Belgrad – Feyenoord Rotterdam 2 : 5 (1 : 1)

Branky: 13. Natcho, 46. Jovič – 20. do 77. Toornstra, 52. Desery, 64. Geertruida, 71. Sinisterra.

PAOK Saloniki – Gandawa 1:0 (0:0)

Branka: 58. Kurtic.

Arnhem – AS Roma 0:1 (0:1)

Branka: 45.+1 Oliveira. ČK: 79. Oliveira.

Marsylia – FC Bazylea 2:1 (1:0)

Bramki: 19. z długopisem. i 68. Milik. – 79. Esposito.

Leicester – Rennes 2:0 (1:0)

Branky: 30. Albrighton, 90. + 3 Iheanacho.

PSV Eindhoven – FC Kodan 4:4 (1:3)

Bramki: 21. i 70. Gakpo, 50. Doan, 85. Zahavi – 23. i 78. Bienne, 6. Johannesson, 43. Lerager.

Bodö / Glimt – Alkmaar 2:1 (1:0)

Bramki: 39. Pellegrino, 90. + 1 Solbakken – 73. Aboukhlal.