Słowacja nie wyobraża sobie wyjścia Polski z Unii Europejskiej, Trot nie posunąłby się do skrajności

Słowacja nie wyobraża sobie nawet wyjścia Polski z Unii Europejskiej (UE). O tym poinformował na swoim profilu na portalu społecznościowym sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich Republiki Słowackiej (MZVEZ SR) Martin Klus (SaS).

Trot podkreślił, że po trudnych doświadczeniach Wielkiej Brytanii z Brexitem, wszelkie rozważania o opuszczeniu kraju UE muszą być traktowane z dużą ostrożnością.

Pospieszne i szkodliwe rozwiązania

„Nie jestem nawet zwolennikiem myślenia o tak skrajnych, pochopnych i szkodliwych rozwiązaniach. Co więcej, podobnie jak na Słowacji, członkostwo w UE jest pozytywnie odbierane przez większość społeczeństwa w Polsce.” wyjaśnione.

Sekretarz stanu powiedział, że nie chce rozwijać myśli na temat możliwego tzw. „polexitu” w kontekście niedawnego orzeczenia polskiego Trybunału Konstytucyjnego, że niektóre artykuły traktatów UE nie są zgodne z polskimi przepisami. konstytucja.

To nie jest nowe zjawisko

Powiedział też, że przyjął do wiadomości decyzję i widzi ją w szerszym kontekście, tak jak zrobiły to niektóre instytucje UE.

Trot dodał jednocześnie, że nie jest to zupełnie nowe zjawisko w porównaniu z innymi krajami członkowskimi. „Niestety taka moda nie jest niczym szczególnym. Pojawia się od czasu do czasu we wszystkich krajach członkowskich, w tym na Słowacji. Należy dodać, że bez większościowego poparcia społecznego” zawarta przez Sekretarza Stanu.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.