Šwiateková wygrała turniej Indian Wells i będzie numerem dwa na świecie

Polska tenisistka Iga Świątek pokonała Greczynkę Marię Sakkari w godzinę i dwadzieścia minut 6:4, 6:1 w finale turnieju Indian Wells iw poniedziałkowym numerze awansowała na drugie miejsce za Australijką Ashleigh Barty. 20-letni zwycięzca Roland-Garros zdobył swój piąty tytuł WTA.

W pierwszym secie obie zawodniczki walczyły o utrzymanie własnego serwu: Święteková przegrała trzy razy, Sakkari nawet cztery, w tym dziesiąty mecz, w którym Polka odwróciła trzeci setball. Drugi set był już definitywnym pytaniem, począwszy od 1:1 Šwiateková wygrała pięć meczów z rzędu i tym samym cały turniej został nazwany piątym Wielkim Szlemem.

Finał na kalifornijskiej pustyni był powtórką półfinałowego pojedynku z lutego w Doha, w którym Świateková po raz pierwszy w karierze pokonała Sakkariego i zdobyła tytuł. Dziś trio turniejowe zapewniło sobie jedenaste zwycięstwo z rzędu i wyrównało wzajemny bilans do 2:3.

Hiszpan Rafael Nadal i Amerykanin Taylor Fritz powalczą o tytuł mężczyzn. Jeśli Nadal wygra, dorówna tytułom Novaka Djokovica z 36. triumfem Masters.