Nowa sieć sklepów zmierza na Słowację, niskie ceny

W ubiegłym roku rosyjska sieć Mere otworzyła pierwsze trzy oddziały w Czechach. Teraz planuje również sprowadzić swoje usługi na Słowację. Asortyment obejmuje około 400 artykułów spożywczych i niespożywczych. Około jedna dziesiąta składa się z towarów z Rosji.

Niezwykle niska cena

To właśnie te produkty, takie jak herbata, należą do najbardziej poszukiwanych. Ta kategoria obejmuje również alkohol, pakowane produkty mięsne i wędliny oraz artykuły gospodarstwa domowego.

Sieć znana jest ze sprzedaży swoich produktów po wyjątkowo niskich cenach. W sąsiednich Czechach oferuje obecnie np. kilogram przyprawy do przypraw za 32,90 CZK, czyli około 1,35 euro, albo 1,5 litrową butelkę włoskiego wina za 75,90 CZK, czyli nieco ponad trzy euro. Czesi kupią tu kilogram czekoladek za 118,90 CZK, czyli 4,90 EUR.

Zobacz jak wygląda sklep w Czechach

Ceny w sklepach są zawsze, więc nie ma potrzeby zmniejszania stanów magazynowych – pisze TapWeb. „Naszą strategią jest oferowanie klientowi najniższej możliwej ceny. Dodajemy dodatkowe 15-18% do towaru, co jest naszym jedynym dochodem. Nasza marża może spaść, aby cena była naprawdę przystępna. Zawsze mamy te same ceny, my nie rób tak zwanych ofert specjalnych » powiedziała Natalie Sinkina, kierownik ds. zakupów.

Oszczędzają na kosztach

Mere oferuje swoje towary w dużych hangarach, składowanych na paletach. To twarda koncepcja zniżki, można ją częściowo porównać do metra. „Oszczędzamy wszystko, aby utrzymać nasze koszty na jak najniższym poziomie. Oznacza to głównie sprzedaż palet bez ładnych półek” – ujawnił Sinkina.

W najbliższych miesiącach otworzą swój pierwszy sklep na Słowacji. Dziś ten rosyjski koncept twardych dyskontów ma sklepy w Rumunii, Belgii, Francji, Włoszech, Niemczech, Polsce, Austrii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, krajach bałtyckich i na Ukrainie. Oprócz Słowacji przygotowywany jest wjazd do Bułgarii.

Nie przegap tego

Nocne zakupy bez sprzedawców: rzeczywistość w Czechach, na Słowacji czeka

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.