Igrzyska Europejskie: Martin Halčin i Jakub Grigar w finale K1

KRAKÓW. Reprezentanci Słowacji w slalomie wodnym Martin Halčin i Jakub Grigar zakwalifikowali się do finału K1 na poziomie III. Igrzyska Europejskie w Krakowie.

W pierwszej dziesiątce nie znalazł się jedynie Adam Gonšenica. Impreza jest jednocześnie Mistrzostwami Europy narciarzy w slalomie wodnym.

Halčin uzyskał czas 90,95 i po nienagannym biegu awansował z 6. miejsca. Najlepszy wynik osiągnął Czech Jiří Prskavec (88,97).

O medale powalczy także Grigar, który do zwycięzcy półfinału stracił 3,04 s, co wystarczyło na dziewiąte miejsce. Gonšenica zajęła 26. miejsce. Finał zaplanowano na godzinę 12:40.

Stanovská w półfinale wystartowała jako pierwsza, jednak nie minęła prawidłowo pierwszej bramki i po pięćdziesięciu sekundach kary zajęła 29. miejsce (+56,90).

Mintálova lepiej zaczęła, ale straciła czas przed siódmą bramką i straciła postępy po błędzie w „siedemnastym”.

Aktualna złota medalistka z czasem 108,21 sekundy zajęła 19. pozycję w biegu non-progressowym, tracąc 6,42 sekundy do najszybszej Niemki Eleny Lilikovej. Do finału zabrakło mu 3,35 sekundy.

Co zaskakujące, nawet reprezentantka Włoch Stefanie Hornová, która w zeszłym roku zajęła pierwsze miejsce z Mintálovą, nie znalazła się w pierwszej dziesiątce.

Finał mężczyzn zaplanowano na godzinę 12:40, a finał K1 kobiet na godzinę 13:10.

Kajakowiec przez SłowacjęPLWyszedł

Reprezentanci Słowacji w slalomie wodnym Martin Halčin, Jakub Grigar i Iľja Buran nie zakwalifikowali się do ćwierćfinału dyscypliny kajakowego crossu III edycji. Igrzyska Europejskie w Krakowie. Impreza jest jednocześnie Mistrzostwami Europy narciarzy w slalomie wodnym.

Halčin był najlepszy w kwalifikacjach, zajmując 36. miejsce. Do najszybszego Niemca Stefana Hengsta stracił 13,61 sekundy.

Na miejsce w czołowej 16-tce potrzebował 10,4 sekundy. Buran zajmuje 38. pozycję (+14,93). Choć Grigar uzyskał łączny czas 67,67 s, popełnił dwa błędy i zajął 51. miejsce. Ćwierćfinały zaplanowano na niedzielę o 15:05.

Kapustik spisał się dobrze

Utalentowany słowacki skoczek narciarski Hektor Kapustík zakwalifikował się do 2. rundy wielkiej imprezy brydżowej podczas Igrzysk Europejskich w Polsce.

W pierwszej serii poleciał w Zakopanem na odległość 125 m z notą 119,1 pkt i zajął 20. miejsce. Na moście z torem ceramicznym do drugiej rundy zakwalifikowała się trzydziestka najlepszych, a na prowadzenie objął Austriak Jan Hörl.