Duda i Zełenski podnieśli dawne spory i zgodzili się na ułatwienie przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej

22.05.2022 (Webnoviny.sk) – Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski ogłosiła dwustronną umowę między Ukrainą a Polską, która ma ułatwić przekraczanie granic między obydwoma krajami. O tym informuje portal eurointegration.com.ua.

Poparcie dla członkostwa Ukrainy w UE

Zełenski zauważył, że teraz Ukraińcy i Polacy są jak bracia i siostry. „Jesteśmy połączeni. I nie ma między nami granic ani barier” – powiedział.
Podziękował także Prezydentowi RP Andrzej Duda wspólnej inicjatywy ze słowackim przywódcą, by przekonać kolegów z Europy, którzy wciąż niechętnie przyznają Ukrainie status kandydata do członkostwa w Unii Europejskiej.

Dawno zapomniane konflikty

„Granica polsko-ukraińska powinna łączyć, a nie rozdzielać. To powinno być naszym wielkim celem” – powiedział Duda, który wezwał do stworzenia szybkiego połączenia kolejowego między Kijowem a Warszawą.
Zełenski powiedział też, że Rosja, która rozpoczęła wojnę, zmusiła Ukrainę i Polskę do zapomnienia różnic z przeszłości. W podziękowaniu dla Polski za przyjęcie Ukraińców uciekających przed wojną ogłosił również projekt ustawy o rozszerzonych możliwościach dla obywateli polskich na Ukrainie.

Więcej na tematy: Konflikt rosyjsko-ukraiński, Granice państwowe, Kryzys uchodźczy
Źródło: Webnoviny.sk – Duda i Zełenski podnieśli dawne spory i zgodzili się na ułatwienie przekroczenia granicy polsko-ukraińskiej © SITA Wszelkie prawa zastrzeżone.

© SITA Slovenská tisková agentúra as Wszelkie prawa zastrzeżone. SITA Slovenská tisková agentúra as zastrzega sobie wyłączne prawo do wyrażenia zgody na powielanie, rozpowszechnianie i publiczne udostępnianie tego artykułu i jego części.

Morton Nicholls

„Zagorzały miłośnik zombie. Praktyk mediów społecznościowych. Niezależny przedsiębiorca. Subtelnie czarujący organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.