Djokovic zmierzy się z Norwegią w finale. Ruud dominował nad Zverevem, dał mu też Kanarka – Tenis

Przeciwnikiem serbskiego tenisisty Novaka Djokovicia w finale gry pojedynczej mężczyzn turnieju Wielkiego Szlema na Roland Garros jest Norweg Casper Ruud.

W drugim meczu półfinałowym w piątek czwarta zawodniczka zmierzyła się z dwudziestodwuosobowym „pająkiem” Niemcem Aleksandrem Zverevem w trzech setach 6:3, 6:4 i 6:0.

Drugi rok z rzędu dotarł do finału w Paryżu, przegrywając w zeszłym roku z Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

Mężczyźni – gra pojedyncza – półfinały: Casper Ruud (Norwegia-4) – Alexander Zverev (Niemcy-22) 6:3, 6:4, 6:0

Norweg od początku lepiej poruszał się po boisku i popełniał mniej niewymuszonych błędów. W pierwszym secie dwukrotnie przejął serwis rywala, podczas gdy Zverev tylko raz.

Niemiec zdołał wrócić w końcówce meczu, ale przy stanie 3:5 nie był w stanie podać forhendu ze świetnie przygotowanej pozycji na boisku.

Ruud wygrał pierwszego seta 6:3 iw drugim kontynuował ugruntowaną passę. W tym czasie 2:2 i 0:40 obronił trzy breaki.

Decydujący był nieudany serwis Zvereva w siódmym secie, po którym Północ objęła prowadzenie 4:3 i już zapewniła sobie prowadzenie.

Niemiec nie do końca grał źle, ale nie potrafił wykorzystać swoich okazji w kluczowych momentach. Trzeci set był całkowicie kontrolowany przez Ruuda, który ostatecznie oddał kanarka rywalowi.

Ruud spotkał się ze Zverevem po raz czwarty w swojej karierze i wyrównał mecze na 2:2.

24-letni Norweg ma szansę powalczyć o swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł.