Było ciasno! Słowaccy unihokeiści uniknęli dziesięciobramkowego deficytu w meczu z Czechami

Słowaccy unihokeiści ponieśli drugą porażkę na Mistrzostwach Świata w Singapurze. W trzecim meczu w grupie B pokonali czeskich faworytów dopiero w pierwszej połowie i ostatecznie łatwo przegrali 1:9.

Utrzymują się na trzecim miejscu w tabeli i w środę o godzinie 13:00 czasu środkowoeuropejskiego zmierzą się z drugą drużyną grupy C, Singapurem, we wstępnej rundzie kwalifikacji. Jeśli się powiedzie, w piątek (7:00 CET) zmierzą się w ćwierćfinale z drugą drużyną Szwajcarii A.

Słowacy, jeśli chcieli zająć drugie miejsce w grupie, musieli wygrać derby federalne. Już w 2. minucie byli bliscy realizacji swojego śmiałego planu, gdy z rzutu karnego skorzystała Paulína Hudáková. Faworyci Czesi szybko jednak przejęli kontrolę nad meczem, już w pierwszej połowie odwrócili losy spotkania i dołożyli jeszcze siedem bramek. Bramkarz Radka Mládenková została uznana za najlepszą zawodniczkę słowackiej drużyny. Czesi z drugiego miejsca awansowali bezpośrednio do ćwierćfinału.

Grupa B:

Słowacja – Czechy 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)Bramki: 2. Hudáková (z kosza) – 14. Kubečková (Chudá), 20. Jiráková (Brucháčková), 26. Brucháčková (Jiráková), 26. Chudá (Trojánková), 36. Krupnová (Ratajová), 43. Maroszová ( Řepková), 49. Mechlová (Staňková), 53. Brucháčková (Ratajová), 59. Brucháčková.

Sędziowie: Crivelli, Keel (obaj Szwajcarzy), wyrzuceni z boiska: 1:1, przewaga liczebna: 0:1, słabość: 0:0.

Zespół SR: Mládenková – Pudišová, červená, chúpeková, belicová, mrázová – ďuríková, klapitová, dobošová, Šponiarová, faktorová – trošková, kocúrová, sabolová, schnetzerov Dáková, K. Hudáková

Słowacy odważnie rozpoczęli spotkanie z faworytem, ​​solidnie zagrali w obronie i dokonywali niebezpiecznych przełamań w ataku. W 2. minucie Trošková uciekła, Trojánková ją sfaulowała, a P. Hudáková wykorzystał rzut karny – 1:0. Dzięki wysokiemu pressingowi Czesi stopniowo odzyskiwali piłki, zaczęli dyktować grę, a Mládenková musiała zachować czujność. Utrzymywała się do 14. minuty, kiedy Kubečková pokonała ją po przerwie. Zespół Michala Jedlički mógł wówczas żałować niewykorzystanych okazji Faktorowej i Mrázovej, gdyż pod koniec pierwszej połowy Jiráková strzelił gola z dystansu i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

To był przepis, który w drugiej partii Czesi próbowali jeszcze więcej i po podobnych rzutach Brucháčková i Chudá powiększyły prowadzenie. Czwarta drużyna świata uspokoiła się w tej sytuacji i bez większych trudności kontrolowała przebieg meczu. Kiedy Ďuriková został wyrzucony z boiska, Krupnová strzelił piątego gola.

Słowakom w ostatnim akcie nie udało się dramatyzować pojedynku, wręcz przeciwnie, stracili gola jeszcze cztery razy. Dziewiątego gola strzelili do pustej siatki, gdy próbowali już grać bez bramkarza. Oprócz porażki mogą żałować także kontuzji Tamary Dobošovej, która opuściła salę na noszach.

głosów po meczu /źródło: SZFB/:

Michał Jedlička, trener SR: „Po tym, jak Niemcy zakończyły mecz z Singapurem, jestem usatysfakcjonowany. Wydawało się, że to wyrównany mecz, ale niezależnie od tego, kto to widział, Niemcy dominowali w posiadaniu piłki, ale nic nie strzelili. Bramek. Dla nas jest to lepsza alternatywa, ponieważ my” Zagram z gospodarzami, będzie dużo kibiców i będzie dobra atmosfera. Dziewczyny jutro wykorzystają przewagę, ale oczywiście jest to przeciwnik w drugim secie i powinniśmy łatwo wygrać i przejść dalej. Cieszę się, że tak to wyszło.”