Burmistrz Przemyśla podarował Salviniemu koszulkę z Putinem!

Burmistrz polskiego miasta Przemyśl skonfrontował się we wtorek z włoskim prawicowym populistycznym politykiem Matteo Salvinim w sprawie jego poparcia dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w przeszłości. Salvini przybył do Przemyśla, by wesprzeć Ukraińców uciekających przed rosyjską agresją militarną. Raport TASR na podstawie artykułu w brytyjskim dzienniku The Guardian.

Wojciech Bakun, burmistrz Przemyśla przy granicy Polski z Ukrainą, podczas wspólnej konferencji prasowej z Salvinem udostępnił koszulkę z portretem Putina i napisem „Armia rosyjska”. Zaapelował do byłego włoskiego ministra spraw wewnętrznych o założenie go i wizytę w ośrodku dla uchodźców z Ukrainy. T-shirt był podobny do tego, jaki nosił Salvini w przeszłości.

„Przyjdź ze mną na granicę i potępij go (Putin)”, – dodał Bakun, zapraszając Salviniego do ośrodka dla uchodźców. „Aby zobaczyć, co osiągnął twój przyjaciel Putin”, dodany.

ZDJĘCIE T-SHIRT ZNAJDZIESZ W GALERII >>>

Salvini próbował mu wytłumaczyć, że przyjechał do Przemyśla pomagać uchodźcom z Ukrainy, ale Bakun odmówił z nim rozmowy.

Salvini przedstawiał się w przeszłości jako zwolennik Kremla, nazywając Putina jednym z najlepszych mężów stanu na świecie. Liga Salviniego również spotkała się z zarzutami finansowania przez Kreml, ale włoscy politycy konsekwentnie zaprzeczają tym zarzutom.

Jednak pod koniec konferencji prasowej w Przemyślu zapytany, czy potępił działania Putina, odpowiedział: „Oczywiście potępiamy wojnę”.

Autorski:
TASR, ml

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.