Za przełomową technologię i sztuczną inteligencję

Siemens Healthineers zaprezentował rewolucyjne innowacje w postaci rewolucyjnych urządzeń CT i MR.

Unikalny na świecie

Rewolucyjna technologia i dokładniejsza diagnostyka przy niższej dawce promieniowania. Oto krótki opis pierwszego instrumentu NAETOM Alpha CT firmy Siemens Healthineers, który wykorzystuje unikalną na świecie technologię Quantum, otwierając nową erę kompleksowych badań. Może wyświetlać najdrobniejsze struktury tkankowe z rozdzielczością przestrzenną do 0,11 mm, zwapnienia naczyniowe lub przerzuty do szkieletu i zapewnia pacjentowi dokładniejszą diagnozę z większym komfortem.

NAETOM Alpha jest unikalny na skalę światową i jest wynikiem prawie 15 lat wytężonej pracy w zakresie badań i rozwoju nowych technologii. Fakt, że rozwój tego urządzenia tomograficznego jest jednym z największych postępów w tej dziedzinie w ciągu ostatniej dekady, potwierdza również oświadczenie amerykańskiej Agencji ds. Leków (FDA).
Rewolucyjna technologia Quantum, opracowana przez ekspertów z Siemens Healthineers, opiera się na nowym, unikalnym detektorze zliczającym fotony (cząstki promieniowania elektromagnetycznego), co pozwala przezwyciężyć ograniczenia obecnych detektorów CT. Rewolucyjne znaczenie wprowadzenia nowej technologii tomografii komputerowej można porównać do przejścia od fotografii czarno-białej do kolorowej fotografii cyfrowej.
Pierwsze rewolucyjne urządzenie CT będzie dostępne dla pacjentów na Słowacji na początku 2022 roku.

Źródło: Siemens Healthineers

Obliczenia fotonów NAETOM Alpha stały się rzeczywistością

Nowy standard MR

Wyjątkowy, przystępny cenowo pełnokorpusowy skaner MR MAGNETOM Free.Star, który umożliwia łatwy dostęp do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego, należy do najnowszej generacji skanerów. Doskonałą jakość obrazu osiąga się dzięki technologiom cyfrowym wykorzystującym sztuczną inteligencję. MAGNETOM Free.Star, wraz z jego „siostrą” MAGNETOM Free.Max, jest oparty na nowej platformie „High-V MRI” 0,55 T i jest najmniejszym i najlżejszym skanerem rezonansu magnetycznego całego ciała, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez firmę Siemens Healthineers.

Skanery MRI o wysokiej V nie wymagają już dużych zapasów helu ani skomplikowanych zmian przestrzeni. Znacznie zmniejszone zużycie energii ma również pozytywny wpływ na koszty operacyjne, które są nawet o 30 procent niższe w okresie eksploatacji urządzenia niż w przypadku tradycyjnych skanerów MR.
Pierwsze urządzenie do rezonansu magnetycznego na Słowacji z unikalną i całkowicie rewolucyjną technologią MAGNETOM Free.Max jest w fazie instalacji i wkrótce będzie dostępne dla pacjentów, zwłaszcza ze środkowej Słowacji.

NAETOM Alpha

Źródło: Siemens Healthineers

NAETOM Alpha

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.