Wojna na Ukrainie Online: najnowsze wiadomości, zdjęcia i komentarze

ZEŁENSKIJ Z WIZYTĄ W CZECHACH, POLSCE I SŁOWENII W CELU SILNEGO WSPARCIA

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się dziś w Kijowie z premierami Czech, Polski i Słowenii. Zełenski opisał swoją wizytę w mediach społecznościowych jako silny wyraz poparcia dla wkraczającej Rosji na Ukrainę. Pociągiem do Kijowa przyjechali Petr Fiala, Mateusz Morawiecki i Janez Janša. Ich ukraiński odpowiednik Denys Šmyhal docenił odwagę mężów stanu przed wieczornym spotkaniem z głową państwa.

„Wasza wizyta w Kijowie w tym trudnym dla Ukrainy czasie jest silnym wyrazem poparcia. Bardzo to doceniamy” – powiedział prezydent Zełenski Telegramowi, w którym również zamieścił materiał ze spotkania. Oprócz trzech szefów rządów w spotkaniu wzięli udział także polski wicepremier i de facto najbardziej wpływowy polski polityk Jarosław Kaczyński.

Przedstawiciele państw Europy Środkowej udali się do Kijowa, aby wyrazić poparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej inwazji. To pierwsza wizyta wysokich urzędników zagranicznych na Ukrainie od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego.

Mimo spotkania politycy Zelenskiego spotkali się także z premierem Šmyhalem, który napisał na Twitterze, że rozmawiali o wsparciu Ukrainy i zaostrzeniu sankcji w związku z rosyjską agresją. „Odwaga prawdziwych przyjaciół” przywitała wyprawę trzech premierów zbombardowanych w Kijowie przez szefa ukraińskiego rządu.

Fiala powiedziała wcześniej, że podróż do Kijowa została zorganizowana w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Według niego, jest tego świadoma społeczność międzynarodowa, w tym ONZ.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.