Tankowanie w Polsce może być droższe niż na Słowacji

SŁOWACJA / POLSKA / Tankowanie w Polsce czy na Węgrzech kosztuje o kilkadziesiąt euro mniej dla osób mieszkających na terenach przygranicznych. Sprawozdanie finansowe zwraca uwagę na stare, ale wciąż obowiązujące przepisy dotyczące importu olejów mineralnych i towarów. W przypadku wyrywkowej kontroli ryzykujesz wysoką grzywną.

Podatek od tankowania

W ramach spowalniającej inflacji polski rząd obniżył podatek VAT od paliw, co spowodowało, że Słowacy często tankowali paliwo na stacjach benzynowych. „Zgodnie z obowiązującym prawem, jeśli tankuję we własnym aucie, tj. w zbiorniku samochodowym zamontowanym na stałe, nie podlegam opodatkowaniu”. przypomniała Martina Rybanská z Administracji Finansowej Republiki Słowackiej.

Nie dzieje się tak nawet przy tankowaniu do dodatkowych 10 litrów, np. w puszce. Przy wyższej kwocie już trzeba złożyć zeznanie podatkowe i jednocześnie zapłacić podatek. Zeznanie podatkowe należy złożyć w ciągu 3 dni – jeśli obywatel tego nie zrobi, grozi mu grzywna w wysokości od 30 euro do 16 000 euro.

Kontrola graniczna po obu stronach

Urząd celny może odprawić kierowców na terenie całej Słowacji, czyli także na granicach z sąsiednimi państwami oraz w ich sąsiedztwie. „Jeśli nie będę w stanie udowodnić sposobu i nabycia tego oleju mineralnego, może zostać nałożona grzywna w wysokości od 100 do 100 000 euro”. poinformował Martinę Rybanská. Możesz uniknąć mandatów, jeśli słowaccy celnicy – m.in. Możesz użyć książeczki kasowej, aby udowodnić, że kupiłeś u nas paliwo. Jeśli wyjeżdżasz z nimi za granicę, urząd celny Republiki Słowackiej zaleca sprawdzenie warunków importu tych substancji w stanie, do którego aktualnie się udajesz.

Polska kontroluje uzupełniane zapasy

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Słowackiej poinformowało na swojej stronie internetowej o trwających kontrolach na granicy z Polską. „Ambasada Republiki Słowackiej w Warszawie ostrzega pasażerów przyjeżdżających ze Słowacji, że Polska wprowadza kontrole na pograniczu polsko-słowackim”, stan na miejscu. Jednocześnie przypomniał o zasadach przekraczania granicy, gdybyś był w Polsce na tankowanie. „Możliwe jest przewożenie pełnego baku i maksymalnie czterech 60-litrowych kanistrów do transgranicznego transportu paliwa”.

Jeden litr mocnego alkoholu na osobę

Oleje mineralne to nie jedyny materiał podlegający regulacji. Po wycieczce m.in. Z Czech i innych krajów Unii Europejskiej można przywieźć maksymalnie 10 litrów alkoholu na własny użytek. „W przypadku importu mocnego alkoholu z krajów trzecich, takich jak Ukraina, dozwolona jest maksymalna ilość 1 litra na osobę. Podobne przepisy dotyczą papierosów czy tytoniu”. powiedziała Martina Rybanská z Administracji Finansowej Republiki Słowackiej.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *