Prezydent USA Biden odwiedzi Polskę w piątek. To będzie Ukraina

Najważniejsza informacja pochodzi z 21 marca.

  • Rosja wezwała siły ukraińskie walczące w Mariupolu do poddania się. Ci, którzy złożą broń, będą mieli pewność bezpiecznego wyjazdu na obszary kontrolowane przez Kijów, powiedział rosyjski generał Michaił Mizincew. „Nacjonaliści”, jak ich nazywa Moskwa, muszą ogłosić swoją decyzję o rezygnacji do poniedziałku rano. Ale Ukraińcy odmówili takiego kroku.
  • Podczas wizyty w Zatoce, gdzie niemiecki minister gospodarki Robert Habeck omawiał dostawy LNG, Niemcy powiedziały, że „głupie” jest doprowadzenie do sytuacji, w której odebrano połowę rosyjskiego gazu. Niemcy zgodziły się na dostawy LNG do Kataru.
  • Według zagranicznych służb wywiadowczych armia rosyjska traci dziennie nawet tysiąc żołnierzy, w sumie zabitych i rannych żołnierzy, pismo w odniesieniu do źródeł The Washington Post.
  • Zastępca dowódcy rosyjskiej floty czarnomorskiej Andriej Paly zginął na Ukrainie, potwierdziło dowództwo armii rosyjskiej, donosi dziennik „Kommiersant”. Mówi się, że Paly zginął podczas walk w rejonie Mariupola.
  • W przemówieniu wideo do izraelskiego parlamentu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapytał, dlaczego Izrael nie chciał zapewnić Ukrainie systemu antyrakietowego i dlaczego nie nałożył surowych sankcji na Rosję. Atak Zełenskiego na Ukrainę przez Rosję przyrównał go do nazistowskiego planu eksterminacji Żydów.
  • Ukraiński rząd potwierdził, że zatrudniono 46 pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Część sztabu była przetrzymywana na tym terenie przez wojska rosyjskie przez ponad dwadzieścia dni.
  • Prezydent USA Joe Biden uda się w piątek do Warszawy, aby omówić międzynarodową reakcję na kryzys humanitarny wywołany inwazją Rosji na Ukrainę.

Śledziliśmy również sytuację w niedzielę:

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.