Fiala jest już na Ukrainie, ma spotkać Zelenskiego w Kijowie

Fiala powiedziała dziś rano na Twitterze o wizycie na Ukrainie przeciwstawiającej się rosyjskiej agresji. W imieniu strony polskiej w spotkaniu weźmie udział także polski wicepremier Jarosław Kaczyński.

„Wizyta ta jest organizowana w porozumieniu z przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem i przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Celem wizyty jest wyrażenie jednoznacznego poparcia Unii Europejskiej dla Ukrainy oraz jej wolności i niepodległości, – dodała Fiala.

Na żywo: obrazy z Kijowa

Wideo: Reuters

Zaoferuje dalszą pomoc stronie ukraińskiej.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainie nie było mężów stanu. Do Moskwy przybyli osobiście politycy, zwani głównie prezydentem Rosji Władimirem Putinem, premier Izraela Naftali Bennett i były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder, znany ze swoich bliskich relacji z przywódcą Kremla. Wynegocjował pokojowe rozwiązanie konfliktu z Putinem w Moskwie, ale wyniki rozmów nie są znane.

Rosjanie próbują otoczyć Kijów. Stolica jest wielokrotnie celem ostrzału artyleryjskiego. Z powodu ostrzału w mieście nałożono godzinę policyjną na 35 godzin.

BRAK KOMENTARZA: Mieszkańcy Kijowa z przerażeniem szukają swoich zbombardowanych domów

Wideo: PA

Setki tysięcy ludzi uciekło z Ukrainy do sąsiednich krajów. Większość z nich trafiła do Polski, z około 200 tys. uchodźców w Czechach.

UE nałożyła na Rosję szereg sankcji gospodarczych w odpowiedzi na jej kampanię wojskową przeciwko Ukrainie i stara się pomóc Ukrainie bronią i towarami.

Podczas jego nieobecności Fiala będzie reprezentował wicepremier i minister spraw wewnętrznych Vít Rakušan (STAN). Jak poinformowała minister obrony Jana Černochová (ODS), o nocnej wycieczce premiera poinformowano szefów resortów energetycznych.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.