EMF EURO 2022 – mały wynik piłkarski Słowacja – Polska 4:0

Słowaccy przedstawiciele małej piłki nożnej zakwalifikowali się do 1/8 finału ME z 1. miejsca w podstawowej grupie A. O tym zadecydowali zwycięstwem 4:0 nad Polską w trzecim ostatnim spotkaniu fazy grupowej. Rywalem Słowacji w ćwierćfinale mistrzostw Europy będzie Gruzja. Mecz odbędzie się w środę, 8 czerwca o godzinie 20:15.

23:45 AKTUALIZACJA Z WIĘCEJ WYNIKÓW

Pojedynek Słowacja – Polska można oglądać ONLINE na ŠPORT.sk >>

Słowacy objęli prowadzenie już w 8. minucie po bramce Matúša Pauknera, a Tomáš Mikluš w 30. minucie podwyższył na 2:0. Ten sam zawodnik już w 49. minucie podwyższył na 3:0, a następnie Jaroslav Repa zamknął wynik.

Grupa:

Słowacja – Polska 4:0 (1:0)

Cele: 8. Paukner, 30. Mikluš, 49. Mikluš, 50. Repa

Sędziowie: Ionescu, Chis-Ciure (obaj Rumuni), Malinov (Bułgaria), Ljumovič (Č. Hora), ŽK: Rožník, Gere – Dabrowski, Modzelewski, Jablonski, ČK: Kruczyński (po 2. ŽK)

Zespoły:

Słowacja: Kapral, Pella – Kuhajdík, Mikluš, Beliš, Gere, Janič, Ďurači, Rožník, Repa, Buchel, Dzíbela, Brestovanský, Bombicz, Paukner

Polska: Jabłoński, Korycki – Nowakowski, Kepka, Brewczyński, Kruczyński, Patoka, Modzelewski, Goździewski, Paszko, Jakubik, Dąbrowski, Jurga

Słowacy rozpoczęli spotkanie od zdobycia pierwszego miejsca w grupie i gol Pauknera w 8. minucie popchnął ich do tego. Po wielokrotnym sygnale o normalnej sytuacji otrzymał podanie od Dzibla i nieprzygotowanym strzałem otworzył wynik – 1:0. W 12. minucie, po współpracy tej pary, mogła paść kolejna bramka, ale Paukner trafił tylko polskiego bramkarza. Słowacy byli w pierwszej połowie groźniejsi w ataku, jednak w końcówce pokazali kilka nieścisłości. Pod koniec pierwszej połowy Polki również stworzyły sobie okazje do zdobycia gola, jednak wynik nie uległ zmianie.

Już w pierwszym ataku drugiej połowy Polki były o krok od wyrównania, jednak Dąbrowski nie pokonał Pelli. Reprezentanci Słowacji strzelili ważnego gola przy stanie 2:0 w 30. minucie, w którym to bramkarz Jabłoński oddał strzał z lewej strony przed siebie, a odsłonięty Mikluš powiększył prowadzenie Słowaków. Niedługo potem Polakom zrobiło się nerwowo, doszło do kolejnych potyczek, które zakończyły się w 44. minucie 5-minutową przewagą liczebną słowackiej drużyny. Mikluš strzelił gola, zaskakując polskiego bramkarza efektownym backhandem. Chwilę później Repa dodał czwartego gola słowackiej drużyny – 4:0.

Głosy po meczu:

Ladislav Borbély, trener SR: „Nie dajmy się zwieść wyraźnemu wynikowi 4:0. Muszę jednak podkreślić pracę zespołową naszego zespołu. Przygotowania taktyczne, które wykonaliśmy, były również skuteczne. Przy 2:0 musimy grać spokojniej i z większą pewnością. Wydawało się, że martwili się o wynik. Jednak czuję, że gracze zaczynają grać bardzo odpowiedzialnie. Ważne jest, aby trzymać się koncepcji taktycznej, podobnie jak dyscypliny. „

Tomáš Mikluš, autor dwóch słowackich bramek: „Ten szybki gol bardzo nam pomógł. Zaczęliśmy cieszyć się grą i pokazaliśmy, co mamy w sobie. Myślę, że pod względem gry był to nasz najlepszy mecz do tej pory. Myślę, że widzowie musieli cieszyć się tym meczem, ponieważ był dobry”.