Blinken: Rosja popełniła zbrodnie wojenne na Ukrainie

Najważniejsze informacje z 23.3.

  • Prezydent USA Joe Biden określił możliwość rozmieszczenia broni chemicznej na Ukrainie jako „realne zagrożenie”. Ale nigdy się z nią nie rozwiódł. Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział, że siły rosyjskie popełniły zbrodnie wojenne na Ukrainie.
  • Rosja nie będzie już brać euro czy dolarów za gaz dla Europy, będzie żądać płatności w rublach. Ogłosił to prezydent Władimir Putin. Według niego środek dotyczy krajów, których Rosja nie uważa za przyjaciół i które nakładają na Rosję surowe sankcje gospodarcze.
  • „Skuteczność rosyjskich sił bojowych szacujemy na niecałe 90%. Ich straty są ogromne, ale jednocześnie od upadku nagromadziły się bardzo, więc dysponują dużymi zasobami” – powiedział. powiedział przedstawiciel amerykańskiego Pentagonu.
  • Kanclerz Niemiec Olaf Scholz powtórzył, że jego kraj nie poprze rozmieszczenia niebieskich hełmów NATO na Ukrainie ani strefy zakazu lotów, którą sojusz będzie monitorował. Jego wprowadzenie wielokrotnie nazywało prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
  • Według korespondenta ds. polityki zagranicznej Jacka Detscha, powołując się na źródła Departamentu Obrony USA, część rosyjskich żołnierzy jest już na ulicach mocno zbombardowanego miasta Mariupol na południu Ukrainy.

Sytuację monitorowaliśmy również we wtorek:

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.