Akcje amerykańskie w górę przed posiedzeniem Fed

Amerykańskie giełdy wzrosły dziś wraz ze spadkiem cen ropy. Dane dotyczące przemysłu w Nowym Jorku były znacznie słabsze niż oczekiwano, zmniejszając obawy o bardziej agresywne zacieśnienie polityki pieniężnej ze strony Rezerwy Federalnej.

Stosunek bezwzględny:

Amerykańskie giełdy wzrosły dziś wraz ze spadkiem cen ropy. Dane o produkcji w Nowym Jorku były znacznie słabsze niż oczekiwano, łagodząc obawy, że bardziej agresywne zacieśnienie Rezerwy Federalnej może stłumić wzrost gospodarczy. Akcje handlu detalicznego i technologii doprowadziły do ​​wzrostów na indeksie S&P 500. Ropa West Texas Intermediate kosztowała poniżej 100 dolarów za baryłkę, chociaż jej spadek zwolnił po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin zakwestionował powodzenie rozmów z Ukrainą. Spadły udziały producentów energii, a umocniły się linie lotnicze. Rentowności dwuletnich obligacji skarbowych spadły na dzień przed decyzją Fed. Indeks cen producentów w USA gwałtownie wzrósł w lutym z powodu rosnących kosztów surowców, podkreślając presję inflacyjną, która przygotowała grunt pod pierwszą podwyżkę stóp Fed w 2018 r. w środę po ożywieniu gospodarczym. Oddzielny raport wykazał, że aktywność produkcyjna w stanie Nowy Jork znacznie osłabła na początku marca, ponieważ zamówienia spadły, a czasy dostaw wzrosły.

Inwestorzy pozyskali na:

Monolithic Power Systems, Inc., którego akcje wzrosły o 9,56% podczas dzisiejszego dnia notowań (5-letnie wyniki: +354,94%). Monolithic Power Systems, Inc. projektuje i produkuje rozwiązania do zarządzania energią. Firma dostarcza konwersję mocy, oświetlenie LED, przełączniki obciążenia, adaptery do zapalniczek, ładowarki, czujniki położenia, wejścia analogowe i inne elementy elektryczne.

Analizy makro i raporty ekonomiczne:

Produkcja przemysłowa Chin wzrosła o 7,5% rok do roku w okresie styczeń-luty 2022 r., pokonując konsensus rynkowy na poziomie 3,9% i przyspieszając z 4,3% w poprzednim okresie. Handel detaliczny w Chinach wzrósł o 6,7% rok do roku w okresie styczeń-luty 2022 r., pokonując szacunki rynkowe na poziomie 3% i gwałtownie przyspieszając z 1,7% w poprzednim okresie. Miesięczna produkcja kazachskiej gospodarki wzrosła o 7,9% rok do roku w lutym 2022 r., z 3,0% w styczniu, co wskazuje na najszybszy wzrost gospodarczy od kwietnia 2021 r. Indeksy giełdowe Azjaci zamknęli dzień handlowy w następujący sposób: CSI 300 -4, 57%, Hang Seng – 5,72%, Nikkei 225 +0,15%.

Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii spadła do 3,9% w ciągu trzech miesięcy do stycznia 2022 r., najniższego poziomu od dwóch lat i poniżej oczekiwań rynkowych, które zostały ustalone na poziomie 4%, ponieważ praca na rynku pracy nadal się poprawiała. Produkcja przemysłowa w strefie euro pozostała na niezmienionym poziomie w styczniu 2022 r. w porównaniu z poprzednim okresem, z prognozą wzrostu na poziomie 0,1%, ze względu na gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa dotykający gospodarkę na początku miesiąca i utrzymujące się ograniczenia podaży. Roczna stopa inflacji w Polsce spadła do 8,5% w lutym 2022 r. ze zrewidowanych 9,4% w poprzednim miesiącu, ale nieco powyżej szacunków rynkowych 8,1%. Europejskie indeksy giełdowe zamykają sesję w następujący sposób: Eurostoxx 50 -0,08%, CAC 40 -0,23%, DAX -0,09%.

Ceny producentów w USA wzrosły o 0,8% m/mw lutym 2022 r., mniej niż zrewidowany w górę wzrost o 1,2% w styczniu i nieco poniżej prognoz rynkowych, które były wyższe o 0,9%. Zapasy ropy w USA wzrosły o 2,8 miliona baryłek w tygodniu kończącym się 4 marca. Wskaźnik cen producentów dla popytu końcowego z wyłączeniem żywności i energii w Stanach Zjednoczonych wzrósł w lutym 2022 r. o 8,4% w porównaniu z rokiem poprzednim. Amerykańskie indeksy giełdowe zamknęły dzień notowań w następujący sposób: Dow Jones +1,82%, S&P 500 +2,55%, NASDAQ +2,92%.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.