W Polsce znaleziono ciało poszukiwanego słowackiego policjanta

NOWY CEL / POLSKA / Z Polski nadeszły smutne wieści. Tragicznie zakończyły się poszukiwania 40-letniego policjanta z Nitry. W sylwestra znaleźli jego samochód w polskiej wsi Ludmież koło Nowego Targu. Ciało rannego postrzałem znajdowało się w bagażniku.

Operacja wyszukiwania trwała długo

Ponieważ nie było śladu mężczyzny, rozpoczęła się operacja poszukiwawcza na pełną skalę. Mężczyzna miał opuścić dom swoim samochodem 20 grudnia i od tego czasu do nikogo nie dzwonił. Słowacka policja ogłosiła poszukiwania go. Polscy policjanci i strażacy przeszukali okolicę, w której znaleźli samochód. „Przez kilka godzin policja, strażacy i inne osoby przeszukiwały teren, ale nie udało się znaleźć mężczyzny. Ostatecznie policja zdecydowała się odholować samochód”. poinformowała polska dziennikarka Teresa Gut.

Polska policja odkryła ciało mężczyzny dopiero po odholowaniu samochodu na policyjny parking. „Lokalna policja zbadała samochód pod zarzutem kradzieży. Podczas skanowania odcisków palców w bagażniku znaleziono ciało mężczyzny z ranami postrzałowymi, a obok niego leżał pistolet”. – zauważył rzecznik krakowskiej policji Bartosz Izdebski.

Był policjantem

Ale to nie było wszystko. Według informacji TV JOJ musi on być członkiem policji Republiki Słowackiej i jego bronią służbową. Rzeczy osobiste znalezione w samochodzie również powinny na to wskazywać. „Przy mężczyźnie była też wizytówka i dokumenty potwierdzające jego tożsamość. Był to 40-letni mieszkaniec Słowacji”. Dodano odwagę.

Bardzo podejrzana okoliczność

Podejrzewa się, że ciało mężczyzny znajdowało się w zamkniętym bagażniku samochodu. Policjanci z krakowskiej Jednostki Medycyny Sądowej i Ekspertyz przybyli na miejsce zdarzenia w ciągu kilku godzin. „Rana postrzałowa przez znalezionego mężczyznę była bardzo niepokojąca dla policji, ponieważ nie mogli wówczas niczego wykluczyć. Czynności proceduralne trwały przez całą noc”. powiedział Izdebski.

Faul Aliena jest na razie na spalonym

Wątpliwości budzi sposób odkrycia ciała mężczyzny. Na razie policja wykluczyła winę zagraniczną. „Według pierwszych dostępnych informacji mogło dojść do samobójstwa. Polska policja do tej pory wykluczała winę obcą” – dodał. określone przez Izdebskiego. „Ściśle współpracujemy z polską policją, aby wyjaśnić okoliczności tej sprawy. Na razie nie możemy przekazać opinii publicznej więcej informacji”. Renáta Čuháková, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Policji w Nitrze, powiedziała.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.