Ukraina Rosja Online: Putin nie dał Ukrainie szansy na rozmowy pokojowe, mówi Heger

Putin nie dał Ukrainie okazji do rozmów pokojowych, powiedział premier Heger na konferencji Globsec. „Naszym obowiązkiem jest pomóc Ukrainie wygrać… abyśmy mogli wygrać z nimi” – powiedział.

„Pytasz, czy mogą negocjować. Ale co? Żeby Ukraina odstąpiła swoje terytorium Rosji, bo Rosja uważa, że ​​to słuszne?” — zapytał Heger.

Premier mówi, że demokratyczny świat od dawna lekceważy charakter Putina. „To dla nas wielka pobudka i powinniśmy się z tego wyciągnąć… Tworzymy tutaj historię. Każdemu autorytarnemu, który chce zaatakować inny kraj, musimy pokazać, że to nie ma znaczenia” – zaznaczył.

Heger docenił, że Unia Europejska i państwa zachodnie zareagowały szybko i szeroko po wybuchu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. „Władimir Putin zaatakował nasze wartości i sprawdził, jak bardzo w nie wierzymy. Jestem wdzięczny, że Zachód pokazał, że żyjemy tymi wartościami i że je szanujemy, bo to najlepsze wartości, jakie mamy, – powiedział premier Republiki Słowackiej.

Premier Łotwy Kariš jest przekonany, że długotrwały pokój i bezpieczeństwo w Europie można osiągnąć tylko w jeden sposób – zwycięstwo Ukrainy i porażka Rosji w tej wojnie. „Każdy wynik inny niż wyraźna porażka Rosji, który Moskwa uznaje, oznaczałby, że Rosja… prędzej czy później ponownie zaatakuje, czy to na Ukrainie, czy gdzie indziej” – powiedział.

„Nie ma innej opcji niż wyraźne zwycięstwo (Ukrainy) i jej pełna integralność terytorialna. Nie ma miejsca na kompromis” – zgodził się bułgarski premier Petkow. „Jedynym sposobem na osiągnięcie pokoju jest wypchnięcie armii rosyjskiej z terytorium Ukrainy” – dodał. (TASR)

Frederick Howe

„Irytująco skromny fan Twittera. Skłonny do napadów apatii. Gracz. Certyfikowany geek muzyczny. Twórca. Zapalony odkrywca. Student-amator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.