Telewizja czeska nadaje zagraniczne biuletyny. Wymiana wpłynie na sześć krajów

Telewizja czeska przygotowuje w przyszłym roku regularną wymianę sześciu opowiadań zagranicznych. Zastąpią sprawozdawców w Warszawie, Bratysławie, Berlinie, Brukseli, Londynie i Waszyngtonie. Pierwszy ruch odbędzie się na początku marca w Polsce, pozostałe odbędą się w drugiej połowie. CT ogłosił w poniedziałek w komunikacie prasowym.

W Warszawie Lukáša Mathý’ego zastąpi obecny zagraniczny reporter Andreas Papadopulos. W lecie obecny korespondent w Waszyngtonie Po czterech latach Bohumil Vostal zastąpi Davida Miřejovskiego, która w ten sposób przejdzie z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych.

W ramach zbliżającej się czeskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej Petr Obrovský przywiezie nowe informacje z Brukseli, który do tej pory pracował w Bratysławie. Aktualny korespondent w Brukseli Lukáš Dolanský pomoże zająć się agendą UE nawet wtedy, gdy zacznie jako nowy sprawozdawca w Wielkiej Brytanii.

Redaktor i moderator Jan Šilhan poinformuje publiczność słowackiej stolicy, Pavel Polák zostanie niemieckim korespondentem. Zastąpi Martina Jonáša, który wróci do Czech. Stanowiska wywiadowcze w Turcji, Rosji, Chinach, Izraelu i Francji pozostają bez zmian.

Michal Kubal jest naczelnym redaktorem zagranicznym ČT.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.