Środki pandemiczne pozostaną w Polsce bez zmian do końca października

Warszawa, 28 września (TASR) – Polska nie planuje do 31 października zmiany żadnego z obowiązujących środków w związku z pandemią koronawirusa. Wynika to z najnowszej propozycji rządu, którą agencja PAP ogłosiła we wtorek. Polska ostatnio złagodniała 26 czerwca. Dotyczyły one działalności placówek handlowych, a także restauracji i instytucji kulturalnych.

Nowa propozycja oznacza, że ​​firany w sklepach nadal będą w Polsce obowiązkowe. Tym samym w jednym sklepie na powierzchni 10 m2 nie powinien znajdować się więcej niż jeden klient. Limit ten dotyczy również wizyt w salach gimnastycznych, urzędach pocztowych, bibliotekach, placach zabaw, targach, konferencjach czy kasynach.

Spożycie żywności i napojów w restauracjach lub kawiarniach nadal będzie ograniczone do 75% pojemności tych lokali. To samo dotyczy teatrów czy parków rozrywki. Kluby nocne będą musiały nadal utrzymywać maksymalną pojemność 150 osób.

W przypadku imprez sportowych lub koncertów odbywających się w halach zamkniętych, limit liczby odwiedzających wynosi zawsze 50%. Plenerowe imprezy sportowe będą mogły odbywać się do końca października z maksymalnie 500 kibicami.

Zasłona pozostanie obowiązkowa w transporcie publicznym, a liczba pasażerów będzie ograniczona liczbą miejsc w każdym autobusie. Wymóg zakrycia górnych dróg oddechowych będzie nadal obowiązywał we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych. Zasłony zewnętrzne nie będą już obowiązkowe.

Stare-nowe przepisy PAP wejdą oficjalnie w życie 30 września.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.