Koniec węgla w zasięgu wzroku. Polska czy Wietnam – Świat – Wieści dołączyły do ​​zaangażowania

Brytyjski rząd zadeklarował, że „koniec węgla jest w zasięgu wzroku”. Nastąpiło to po tym, jak 18 krajów, w tym Polska, Wietnam i Chile, po raz pierwszy zobowiązało się do wycofania i zaprzestania inwestowania w nową energię z węgla, podała w czwartek agencja informacyjna AP.Zdjęcie: ,

Elektrownia węglowa i turbina wiatrowa w Gelsenkirchen w Niemczech.
Oświadczenie rządu Wielkiej Brytanii wydane na szczycie klimatycznym ONZ (COP26) w Glasgow w Szkocji mówi, że ponad 40 krajów zobowiązało się do zakończenia wszelkich inwestycji w nową energetykę węglową na rynkach krajowych i międzynarodowych, a także do szybkiego wzrostu czystej energii produkcja energii.

Państwa uczestniczące zobowiązały się również do wycofania energii węglowej do lat 30. w przypadku dużych gospodarek i do lat 40. w przypadku mniejszych gospodarek.

W oświadczeniu stwierdzono osobno, że Chile i Singapur dołączyły do ​​sojuszu kierowanego przez Wielką Brytanię, obejmującego ponad 150 krajów i firm.

COP26 / Szczyt Klimatyczny / Czytaj więcej Politycy na COP26 zostali zastąpieni przez biznesmenów i finansistów. Czy uratują świat?

Szczyt klimatyczny ONZ (COP26) w Glasgow w Szkocji odbędzie się od 31 października i potrwa do 12 listopada, z udziałem 120 głów państw i około 25 000 delegatów. Konferencja ma na celu wyznaczenie nowych globalnych celów redukcji emisji.

COP odbywa się co roku, ale tegoroczny szczyt jest uważany za kluczowy w świetle niedawnego raportu Międzynarodowej Komisji ds. Zmian Klimatu (IPCC). Wzywa naukowców do podjęcia natychmiastowych działań w celu osiągnięcia celów porozumienia klimatycznego z Paryża z 2015 roku.

W porozumieniu paryskim ponad 190 krajów uzgodniło cel, jakim jest utrzymanie wzrostu średniej temperatury na świecie znacznie poniżej dwóch stopni Celsjusza powyżej wartości sprzed epoki przemysłowej, a także starania, aby wzrost ten nie przekroczył 1,5 stopnia Celsjusza.

Thunger Gova Czytaj więcej Udajesz zainteresowanie, nie interesujesz się przyszłością – polityk skierował Gretę do polityków

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.