Hrubec jest w formie przed olimpiadą. Po raz drugi w tym sezonie został bramkarzem miesiąca KHL

Po raz drugi w tym sezonie Šimon Hrubec z Omska został bramkarzem miesiąca Kontynentalnej Ligi Hokejowej.

30-letni członek czeskiej kadry na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie po raz pierwszy w swojej karierze odebrał nagrodę w listopadzie, a teraz w styczniu powtórzył ją za swoje występy. W trzech meczach odniósł dwa zwycięstwa, średnio 1,35 gola na mecz, 95,18% skuteczności i raz zachował czyste konto.

Łącznie w styczniu rozegrano w KHL tylko 43 mecze. Zawody zostały zawieszone 14 stycznia ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa i będą trwały do ​​czasu igrzysk olimpijskich w Pekinie. Omsk rozegrał trzy pojedynki, a Hrubec dogonił je wszystkie. Najpierw 3 stycznia nie zapobiegł 26 udanym interwencjom na lodzie CSKA Moskwa 2:3, cztery dni później pokrył 30 strzałów Dinama Mińsk w wygranym 3:0 meczu Balashisha, a 9 stycznia strzelił 23 trafienia w 4: 1 zwycięstwo w Podolsku.

Z 92,2 procentowym wynikiem w 40 meczach w tym sezonie, Hrubec zajmuje ósme miejsce w KHL, średnio 2,19 goli w 9 meczach i udział na trzecim miejscu z pięcioma bramkami. Dwukrotnie został wybrany najlepszym bramkarzem tygodnia. Najpierw w połowie października, a ostatnio w połowie stycznia. W ubiegłym roku były bramkarz Czeskich Budziejowic, Trzyniec i Kunlun pomogli drużynie Avangardu w Pucharze Gagarina.

Oprócz Hrubki, w styczniu wyróżniony został obrońca Ilya Chochlov z Cherepovets, kolega klubowy Nikita Guslistov był jednym z napastników, a napastnik Arsenij Gricjuk z Omska był nowicjuszem.