Biden wyśle ​​2000 żołnierzy do Polski i 1000 do Rumunii

Waszyngton, 2 lutego (TASR) – Prezydent USA Joe Biden wyśle ​​w tym tygodniu około 2000 żołnierzy z Fort Bragg w Karolinie Północnej do Polski. Część szwadronu piechoty Stryker, licząca około 1000 osób, przeniesie się z Niemiec do Rumunii. O tym poinformowała w środę agencja AP, co potwierdził wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji. Według AP wypowiedział się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ ten krok nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony.

CNN jako pierwszy poinformował w środę o rzekomej relokacji wojsk amerykańskich do Europy Wschodniej, mówiąc, że Joe Biden już formalnie zatwierdził rozmieszczenie wojsk w Europie Wschodniej i że Departament Obrony USA (Pentagon) ogłosi w środę, że wojska będą być wdrożone. »w ciągu kilku dni”.

W tym kontekście amerykańska telewizja NBC skontaktowała się z innym anonimowym źródłem w środku Waszyngtonu.

Na prośbę prezydenta (Bidena) i na polecenie sekretarza obrony (Lloyda Austina) Pentagon przeniesie wojska amerykańskie do Europy dalej na wschód i jednocześnie wyśle ​​do Europy wojska stacjonujące w Stanach Zjednoczonych,„, powiedział wysoki rangą urzędnik administracji USA w NBC.

Ta informacja została potwierdzona przez inne anonimowe źródło dla Reutersa. Powiedział, że ze Stanów Zjednoczonych do Polski przyleci około 2000 żołnierzy amerykańskich, a do Rumunii około tysiąca żołnierzy przebywających obecnie w Niemczech.

Pentagon potwierdził rozmieszczenie wojsk w Rumunii, Polsce i Niemczech

Ilustracja strzał amerykańskich żołnierzy.
Zdjęcie: TASRAP

Departament Obrony USA oficjalnie ogłosił w środę, że wyśle ​​więcej żołnierzy do Europy. TASR poinformował o tym podczas briefingu prasowego Pentagonu.

Tysiąc żołnierzy stacjonujących obecnie w Niemczech pojedzie w najbliższych dniach do Rumunii. Jest to część dywizjonu piechoty Stryker, który dołączy do około 900 żołnierzy amerykańskich już w Rumunii… Przeniesiemy około 2000 dodatkowych żołnierzy amerykańskich do Polski. Kolejna jednostka pojedzie do Niemiec,Rzecznik Ministerstwa Obrony John Kirby powiedział, że ruch ten był odpowiedzią na obecne środowisko bezpieczeństwa w Europie.

Obecna sytuacja zobowiązuje nas do wzmocnienia naszych pozycji obronnych na wschodnim skrzydle Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). Prezydent USA Biden dał jasno do zrozumienia, że ​​Stany Zjednoczone zareagują zdecydowanie na zagrożenie dla bezpieczeństwa europejskiego,„powiedział Kirby, podkreślając, że tak się nie stanie”stałe wdrożenie„oddziałów we wspomnianych państwach i że wojska nie pojadą na Ukrainę, która czuje się zagrożona przez wojska rosyjskie stacjonujące w pobliżu granicy.

Te (amerykańskie) oddziały nie będą walczyć na Ukrainie, ale zapewnią solidną ochronę naszym sojusznikom w NATO,„, powiedział rzecznik Pentagonu, dodając, że Niemcy i Polska zgodziły się na transfer.

John Kirby dodał, że Stany Zjednoczone są gotowe w razie potrzeby wysłać więcej żołnierzy do Europy.

Armia USA nadal ma w gotowości 8500 żołnierzy (w USA). Nie planujemy jeszcze wysłać tych oddziałów, ale są one gotowe w razie potrzeby wzmocnić Siły Szybkiego Reagowania NATO (NRF),powiedział Kirby.

Jest odpowiedzią na działania Rosji, która rozmieściła dziesiątki tysięcy swoich żołnierzy na granicy z Ukrainą i apeluje do Zachodu o respektowanie gwarancji bezpieczeństwa.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.