Aricoma Komárka pojechała na zakupy do Polski

Grupa inwestycyjna KKCG, należąca do przedsiębiorcy Karela Komárka, Aricoma, nabyła polską firmę programistyczną Clearcode. Strony nie ujawniły ceny zakupu. Clearcode rozwija platformy do reklamy internetowej i marketingu niestandardowego.

„Przejęcie Clearcode reprezentuje Aricoma Group to ważny krok i doskonale wpisuje się w nasze plany ekspansji na nowe, dynamiczne rynki w całej Europie. Polska jest jednym z największych rynków w Europie Środkowo-Wschodniej, a Clearcode ma tutaj doskonałą pozycję – mówi Ludovic Gaudé, dyrektor ds. rozwoju oprogramowania na zamówienie w Aricoma Digital.


Komary polegają na sztucznej inteligencji z Izraela

Wiadomości Firmowe

Fundusz Springtide Ventures Grupy Karel Komárek KKCG zainwestował 3 miliony dolarów (około 65 milionów SEK) w izraelską spółkę Cognini. Zajmuje się sztuczną inteligencją.

Przeczytaj artykuł

Fuzja z Aricom, według prezesa Clearcode Piotra Banaszczyka mocno wspiera plany rozwoju firmy na najbliższe lata. Przynależność do Aricoma Group oznacza większe możliwości biznesowe dla Clearcode i szybszą ekspansję na nowe rynki i nowe branże – dodał.

Clearcode w swoich biurach we Wrocławiu i Katowicach projektuje i dostarcza kompleksowe technologie dla reklamy programmatic i marketingu cyfrowego. Fuzja pod firmą Aricom umożliwia świadczenie większej liczby usług klientomszczególnie w dziedzinie przetwarzania danych, informatyki i uczenia maszynowego.

patas Na horu, Bořislavka

wideo

Zobacz rzeźbę nowego artysty Díaza stojącą na Bořislavka

Posiadać

Posąg o nazwie Na Horu powstał w unikalnym procesie produkcyjnym – zrobotyzowanej technologii wytwarzania i modyfikowanym betonie UPHC. Praca, której sponsorem była Fundacja Rodziny Karela Komárków (KKFF), powstała w specyficznej przestrzeni nowego Centrum Bořislavka.

Przeczytaj artykuł

Wraz ze 100 specjalistami Clearcode, Aricoma zatrudnia obecnie ponad 3000 pracowników w dziesięciu firmach i Sprzedaż netto Grupy wynosi 340 milionów euro, czyli około 8,5 miliarda SEK. Aricoma działa na 20 rynkach. Jest to druga co do wielkości firma IT w Czechach po Avaście, dążąca do zdobycia pozycji numer jeden.

Mosquito w rankingu według ubiegłorocznego magazynu Forbes druga najbogatsza Republika Czeska z aktywami 117,8 mld SEK.

PPF, ilustracja

Najbogatsi Czesi nadal się bogacą, a miliarderzy w rankingu Kellnerová

Kierownictwo

Renáta Kellnerová jest najbogatszą w Republice Czeskiej z wartością prawie 375 miliardów. Forbes Billionaires ma dziewięciu nowych graczy i po raz pierwszy jest zdominowany przez kobietę.

Przeczytaj artykuł

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.