WIDEO Polski bombowiec znów prowadził: celebrujący Lewandowski zorganizował zwycięstwo Barcelony

Napastnik Barcelony Robert Lewandowski cieszy się z gola Źródło: SITA/AP/Alvaro Barrientos

SAN SEBASTIAN – Robert Lewandowski świętował dziś swoje 34 urodziny, zdobywając pierwsze dwa gole w lidze hiszpańskiej. Polski strzelec otworzył konto bramkowe dla hiszpańskiego klubu piłkarskiego FC Barcelona i znacząco przyczynił się do zwycięstwa w niedzielnym meczu 2. kolejki La Liga z Realem Sociedad San Sebastian 4:1.

Otworzył wynik w pierwszej minucie, w drugiej połowie dodał trzeciego gola swojej drużyny i wystawił Ansu Fatimę na czwartego. Zwycięskiego gola strzelił Ousmane Dembélé.

Atlético pogrążyło się w żółtej łodzi podwodnej

Villarreal pokonał Atlético Madryt 2:0 na stadionie. Yeremy Pino dał prowadzenie gościom w 73. minucie. pod koniec dogrywki strzelec Gerard Moreno przypieczętował zwycięstwo „żółtej łodzi podwodnej”.

Piłkarze Athletic Bilbao pokonali Valencię 1:0 w drugiej rundzie hiszpańskiej La Liga. Alex Berenguer zdobył trzy punkty dla Kraju Basków w 43. minucie.