Popularny austriacki dziennik Wiener Zeitung zamyka się po 320 latach

W ostatnim drukowanym numerze magazynu ukazał się wywiad z jednym z najsłynniejszych Austriaków.

WIEDEŃ. Jedna z najstarszych gazet na świecie, wiedeński Wiener Zeitung, ukazała się w piątek po raz ostatni po ponad trzech stuleciach.

Po raz pierwszy opublikowana jako Wienerisches Diarium, kiedy została założona 8 sierpnia 1703 r., Gazeta postawiła sobie za cel dostarczanie czytelnikom wiadomości „bez retorycznych i poetyckich upiększeń”. „320 lat, 12 prezydentów, dziesięciu cesarzy, dwie republiki, jedna gazeta” – czytamy na tylnej okładce wydania drukowanego.


Kontynuacja artykułu poniżej reklamy wideo

Kontynuacja artykułu poniżej reklamy wideo

Dochody Wiener Zeitung, który jest własnością rządu austriackiego, ale jest niezależny redakcyjnie, gwałtownie spadł, odkąd dyrektywa UE zniosła obowiązek publikowania przez firmy zmian w rejestrze handlowym, sprawozdaniach finansowych i innych ogłoszeniach za opłatą. .

Ta gazeta, która jest uważana za wysokiej jakości źródło informacji o wiadomościach krajowych i zagranicznych, kulturze i życiu biznesowym, musiała zwolnić 63 osoby i zmniejszyć liczbę doręczeń o prawie dwie trzecie do 20.

Wiener Zeitung będzie jednak nadal działał online i planuje wydawanie miesięcznika w wersji drukowanej.

W najnowszym drukowanym numerze magazynu ukazał się wywiad z jednym z najsłynniejszych Austriaków – aktorem i politykiem Arnoldem Schwarzeneggerem.

Ida Richards

„Total twitterowy guru. Maven zombie. Myśliciel przez całe życie. Hardcore alkoholowy ninja. Przyszły idol nastolatków”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *