Pojedynek Meksyku z Polską nie przyniósł gola. Bohaterem był bramkarz Ochoa, który obronił rzut karny

Piłkarze Meksyku rozpoczęli swoją działalność na mundialu w Katarze od remisu 0:0 w meczu grupy C z Polską. Robert Lewandowski miał ogromną okazję do strzelenia swojego pierwszego gola na mundialu, ale polski obrońca nie wykorzystał rzutu karnego w 58. minucie.

Meksykanie mieli przewagę przez cały mecz, strzelając w sumie czternaście razy. W pierwszej połowie Polacy grali w głębokim bloku defensywnym, a bramkarz Wojciech Szczęsny kilkakrotnie ich zatrzymywał. Po drugim meczu w grupie C Arabia Saudyjska zaskakująco prowadzi w tabeli, pokonując faworytów Argentynę 2:1.

Lewandowskiemu nie udało się zamienić rzutu karnego przyznanego przez sędziego Chrisa Beatha po tym, jak Hector Moreno sfaulował zawodnika Barcelony. Król strzelców w historii reprezentacji Polski nie strzelił gola nawet w swoim czwartym meczu na mistrzostwach świata, w którym po raz pierwszy wśród sędziów znalazła się kobieta. Rolę czwartego sędziego pełniła Francuzka Stéphanie Frappartová, która już w tym roku ma na swoim koncie finał Coupe de France pomiędzy Niceą a Nantes (0-1).

ja pół

Na początku meczu Meksykanie wywierali większą presję. Lozano najpierw zaskoczył Kiwiorę w obronie, a chwilę później trafił w róg od Moreno. Spotkanie toczyło się dalej w tym samym duchu, Vega i Gallardo mieli świetną okazję. Szczęsny biegł z drugim, a Kamiński „oczyścił” piłkę przed pustą bramką.

Tuż przed przerwą Meksykanie zaatakowali jeszcze bardziej aktywnie i Sanchez zajął się największym zagrożeniem na bramkę. Polacy grali jednak w bloku obronnym, dużą ilość dośrodkowań zneutralizował Szczęsny. Przeciwnik pokonał ich 6:1 i przez dwie trzecie czasu utrzymywał się przy piłce.

II. połowa czasu

Meksykanie jeszcze po przerwie mieli więcej przy piłce, ale ich przeciwnik stworzył sobie ogromną okazję w postaci rzutu karnego. Lewandowski przedarł się w pole karne, a VAR również zarzucił mu faul w walce z Moreno.

Bramkarz Ochoa trafnie odgadł jednak kierunek swojej nieudanej próby i Polacy nie zdobyli gola nawet od razu po rzucie karnym. Inicjatywę ponownie przejęli Meksykanie, a ich przeciwnik miał poparcie, zwłaszcza w Szczęśnie. Udało mu się np. w krzyżowym ogniu Alvareza, którego kierunek zmienił Martin.

Polacy też mieli jedną z nielicznych opcji. Krychowiak nie zdołał jednak wykończyć rzutu rożnego, a jego strzał z dystansu w samej końcówce też nie trafił. Drugi bezbramkowy remis narodził się w Katarze po meczu Danii z Tunezją.

Meksyk – Polska 0:0

Sędziowie: Beath – Beecham, Schetinin (wszyscy Aus.), ŽK: Sanchez, Moreno – Frankowski, 39 369 widzów

Meksyk: Ochoa – Sanchez, Montes, Moreno, Gallardo – Herrera (71. Rodriguez), Alvarez, Chavez – Lozano, Martin (71. Jimenez), Vega (84. Antuna)

Polska: Szczęsny – Cash, Bereszyński, Glik, Kiwior, Zalewski (46. Bielik) – Kamiński, Krychowiak, Szymański (72. Frankowski) – Zieliński (87. Milik), Lewandowski