Nowa kolejka linowa w siodle nie ruszy w sezonie, zostanie zatwierdzona w maju

Jednak plany ostatecznie upadły ze względu na wymagające procesy budowlane i zarządcze. Ośrodek chce przyjąć kolejkę w maju. Z powodu przestojów bilety na windy nie wzrosły w tym roku.

Centrum od dawna planuje nową czteroosobową kolejkę linową o długości około 1500 metrów, która zastąpi przestarzałą kolejkę linową na Velký Klínovec w A. Jeseníky, jedną z największych inwestycji w ośrodkach narciarskich i kosztowała ponad 30 koron. milion.

– Kolejka już działa, ale nie mamy niezbędnych zezwoleń. Już z tego zrezygnowaliśmy, zostawimy to do maja, kiedy uzyskamy certyfikację na nowe części, testy wytrzymałościowe i wreszcie kolej może wydać licencję – powiedział dyrektor kompleksu Martin Dubský. dla nas musimy sobie z tym poradzić. Jesteśmy gotowi na kolejny sezon – mówi dyrektor kompleksu.

Liczba odwiedzających ośrodek była w tym okresie mniejsza, ale jego przedstawiciele nie są w stanie ocenić znaczenia wycofanej kolejki linowej. „Polacy nie podróżowali w tym roku dużo, Polska podjęła kilka kroków, aby pozostać w Polsce. Mam też doniesienia z pobliskich terenów, że Polacy tęsknili w tym roku i że to czuli. Mimo to ludzie nas zaskoczyli, że chcieli jeździć w siodle nawet bez kolejki linowej nie było tak groźne. Widzieliśmy to również w obłożeniu hotelu – dodał Dubský.

Początkowo ośrodek planował podrożenie karnetów narciarskich w tym sezonie zimowym, ale ze względu na kolejkę linową ostatecznie tego nie zrobił, w przeciwieństwie do innych obszarów w okolicy. Dorośli płacą 550 koron za całodniowy karnet narciarski i 400 koron za dzieci. Na przykład w pobliskich Koutach całodzienne narty kosztuje 850 koron.

Nowa kolejka linowa stoi na miejscu oryginalnej czteromiejscowej kolejki linowej z 1988 roku. Jest wyposażony w najnowszą technologię, jest szybszy i posiada „bańkę”, która chroni narciarzy przed niepogodą. Budowę nowej kolejki linowej przedstawiciele regionu planowali na około sześć lat, podczas gdy musieli pokonać kilka przeszkód, w tym pozwolenie i pandemię koronawirusa. Plany wywiezienia narciarzy w tym sezonie w końcu przekreśliły problemy z budową, wykonawcami i przygotowaniami do samego ośrodka.

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.