Molčan pokonał De Minaur i awansował do finału w Lyonie

Lyon, 20 maja (TASR) – Słowacki tenisista Alex Molčan zakwalifikował się do finału gry pojedynczej turnieju ATP Clay w Lyonie. W półfinale zmierzył się z Australijczykiem Alexem de Minaur w prostych setach 7:6(2) i 6:2. .

„Dzisiaj było dość wietrznie, ale lubię te warunki. Są takie same dla obu”. Molčan powiedział w wywiadzie sądowym zaraz po swoim triumfie. „Ważne było mentalne zarządzanie meczem i zachowanie spokoju” dodał 24-letni tenisista, który bez straty seta dotarł do drugiego tegorocznego finału.

W piątek nie wszedł idealnie w piątkową grę, kiedy przegrał swój pierwszy serwis. W końcu udało mu się jednak zmiażdżyć przeciwnika w szóstym meczu i obaj stracili wtedy dwie asysty i dopiero sekretarz zdecydował, że Słowacy wygrali 7:2.

Drugi set miał wyraźniejszy przebieg – Słowak jako pierwszy poszedł na przerwę i nie puścił. Co więcej, objął serwis De Minaura przy 3:1 i pojedynek się skończył.