Łotwa pokonała Austriaków w rajdach, dwa gole dla Balcers

Tampere, 20 maja (TASR) — Łotewscy hokeiści odnieśli drugie zwycięstwo w bieżących mistrzostwach świata. W piątkowym duecie grupy B w Tampere pokonali Austrię 4:3 po dogrywce i rajdach. Rudolfs Balcers wszedł z dwoma golami, zdecydował Roberts Bukarts w Rajdach. Łotwa wskoczyła na 5. miejsce z pięcioma punktami w tabeli, Austria ma cztery i jest siódma.

Łotysze stoczą walkę z Wielką Brytanią w niedzielę o 15:20, w sobotę o tej samej porze Austria zmierzy się z Finlandią.

Grupa B (Tampere):

Łotwa – Austria 4: 3 os. sn (0:0, 3:2, 0:1 – 0:0, 1:0)

Cele: 26. Balcery (Jaks, Abols), 30. Ri. Bukarts (Čukste, Dzierkals), 36. Balcers (Ri. Bukarts, Sotnieks), sygn. Rajd Ro. Bukarts – 22. Nissner (Raffl, Schneider), 32. Heinrich (Schneider, Haudum), 47. Raffl (Zündel, Nissner). Sędziowie: Nord (Szwecja), Štolc (Švajč.) – Chaput (Kam.), SYNEK (SR), dyskwalifikacja: 5:5 przez 2 min, power-upy: 1:1, osłabienie: 0:0, 8516 widzów.

Łotwa: Šilovs – Jaks, Zile, Kulda, Rubins, Čukste, Sotnieks, Mamčics – Abols, Balcers, Keninš – Ri. Bukarts, Dzierkale, Dżerinowie – Jelisiejew, Ro. Bukarts, Batna – Krastenbergs, Marenis, Smirnovs – Veinberg

Austria: Starkbaum – Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich, Wolf, Kirchschläger, Hackl, Brunner – Ganahl, Haudum, Kasper – Schneider, Raffl, Nissner – Lebler, Wukowits, Huber – Achermann, Schwinger, Feldner

Obaj bramkarze zachowali czyste konto w pierwszej tercji. Choć łotewski Šilovs miał trochę więcej pracy, jego kolega z drużyny Balcers znalazł się w największej okazji pierwszego meczu – w 12. minucie, po ucieczce z własnym osłabieniem, nie strzelił do Starkbauma. Widzowie strzelili dopiero po przerwie, po 70 sekundach Nissner wyprowadził Austrię na prowadzenie. Łotysze strzelili dwie bramki, Balcers i Rihards Bukarts odwrócili wynik w połowie przed strzałem. Heinrich wyrównał następnie w dwuosobowej rozgrywce o władzę 2-2, ale Łotysze, po dwóch trzecich, wprowadzili do gry Balcers po zmianie numeracji swojej drużyny. Jednak Austriacy zdominowali trzecią tercję, wygrywając ją rzutem 15:3, a dogrywkę zapewniła bramka Raffla w 47. minucie. Bramka nie padła w dogrywce, triumf Łotwy zadecydowały w rajdach Jelisejewa i Robertsa Bukartsa.