Kwalifikacje do Mistrzostw Europy 2024 – Albania awansowana, Polska – Czechy 1:1

Czesi zremisowali w piątek w Polsce 1:1 i obecnie zajmują drugie miejsce za Albanią i jeden punkt przewagi nad Polską. Polacy stracili już szansę na udział w EC, gdyż pojedynek z Czechami był ostatnim. O drugim miejscu w grupie E zadecyduje poniedziałek w meczu Czechy – Mołdawia. Do awansu Czechom wystarczy remis.

Albańscy piłkarze zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy 2024. W piątkowym meczu eliminacyjnym zremisowali 1:1 z gospodarzami Mołdawią w Kiszyniowie i mają 14 punktów na czele grupy E. Będzie to ich drugi udział w mistrzostwach Europy.

Albańczycy wyszli na prowadzenie w 25. minucie po strzeleniu gola z rzutu karnego przez Sokola Cikallešiego po faulu gospodarzy. W wyrównanym meczu Mołdawianie wyrównali w 87. minucie. Goście nie wyprowadzili piłki poza pole karne, a o podziale punktów z bliskiej odległości zdecydował Vladislav Baboglo. Albańczycy wystąpią w EC po ośmiu latach, na Mistrzostwach Europy w 2016 roku zajęli 18. miejsce. Szansę na awans mają także Mołdawianie, którzy przed ostatnią 10. rundą zajmują 3. miejsce, ale aby wziąć udział w EC, im potrzebował meczu, który przyniósłby wiele wyników, w tym zwycięstwo nad Czechami.

Włosi nie pozwolili temu uciec

Zapewnieni już o pierwsze miejsce Anglicy nie wahali się przed Maltą i po wyniku 2:0 zgromadzili 19 punktów. Za nimi w grupie C plasują się Włosi, którzy pokonali Macedonię Północną 5:2. Włosi mają tyle samo punktów co trzecia w tabeli Ukraina, a to, który z nich trafi do KE, zadecyduje poniedziałkowy mecz w Leverkusen.