Boston triumfował na tablicy Miami i zremisował w serii 1:1

Nowy Jork, 20 maja (TASR) – Koszykarze Boston Celtics wygrywają drugą połowę półfinału play-offów NBA na torze Miami Heat 127:102. W finałach State of Eastern Conference remisują 1:1 w meczach.

Jayson Tatum zdobył 27 punktów dla gości, którzy zwrócili zarówno Marcusa Smarta, jak i Ala Horforda. Smart prawie zdobył triple-double, zdobywając 24 punkty, 12 asyst i 9 zbiórek.

Boston przejął kontrolę nad pojedynkiem w pierwszej kwarcie, przegrywając dziesiątką, ale kolejny mecz wygrał 60:21. Po przerwie prowadził 25 punktami, czego tej drużynie z długą historią nigdy nie udało się zrobić w play-offach. Wcześniej miał największą przewagę na przełomie 22 punktów z Chicago w 2009 roku.Na szczęście ten pojedynek liczy się tylko jako przegrana. Gracze mają wystarczająco dużo doświadczenia, aby to zrealizować. Przeciwnik zagrał bardzo dobrze. Musimy wymyślić, jak zareagowaćTrener Miami Erik Spoelstra ocenił według AP nieudany występ piłkarzy.

Boston prowadził całą pierwszą połowę w początkowej mierze sił, przegrywając triumf po przerwie. Na drugim spotkaniu nie odwrócił się. „Mieliśmy szansę objąć prowadzenie w serii, ale zmarnowaliśmy ją. Zawodnicy okazywali dumę. Wiedzieli, że mogą grać lepiej i potwierdziliTrener Bostonu nazywał się Ime Udoka.