Argentyna jest mistrzem świata, zdecydował Montiel po rzutach karnych

Dziś w Katarze odbył się finał Mistrzostw Świata FIFA 2022. W finale naprzeciw siebie stanęły Argentyna i Francja, gdzie o tytuł „walczyły” dwie gwiazdy świata, Argentyńczyk Lionel Messi i aktualny mistrz Francji Kylian Mbappé.

Argentyna została mistrzem świata w piłce nożnej w 2022 roku, pokonując Francję 4:3 w rzutach karnych.

Najlepiej opłacani piłkarze 2022. Królem nie jest już Lionel Messi

Po dwudziestej minucie Alvaréz posłał podanie do Di Maríi, który minął Demblélé w polu karnym. Następnie popełnił na nim faul, za co Argentyna otrzymała rzut karny. Dołączył do niego Lionel Messi, który otworzył mecz pierwszym golem Argentyny w 23. minucie.

W 36. minucie Argentyna podwyższyła na 2:0.

W walce Mouani pokonuje Otamendiego, który popełnia na nim faul. Francuz zdobył rzut karny. Kylian Mbappé oddał strzał i strzelił gola dla Argentyny. Niecałą minutę później, w 81. minucie, Mbappé strzelił kolejnego gola, doprowadzając do remisu 2:2 pomiędzy Argentyną a Francją.

Po 90 minutach mecz zakończył się remisem, więc nastąpiła dogrywka.

Po golu Messiego w dogrywce Argentyna ponownie zwyciężyła i było 3:2.

Montiel dostał żółtą kartkę w dogrywce za zagranie ręką w polu karnym, a Francuzi otrzymali rzut karny, po którym Kylian Mbappé strzelił Argentynie trzeciego gola w meczu. Sytuacja ponownie się wyrównała i było 3:3.

Po dogrywce, która zakończyła się remisem, przyszedł czas na rzuty karne, w których wszystko się rozstrzygnęło. Pierwszego gola strzeliła Francja, zaraz po wyrównaniu przez Argentynę, po kolejnych rzutach karnych było 2:1 dla Argentyny. Następnie Francja zmniejszyła go do 2:3. W ostatnich kopnięciach Montiel zdecydował o wszystkim.

źródło: TASR/AP/Christophe Ena

Argentyński maraton

Argentyna na początku mundialu przegrała z Arabią Saudyjską 1:2. Jednak później Meksyk i Polska wygrały dwa mecze, pokonując oba kraje 2:0.

W 1/8 finału zmierzyli się z Australią, gdzie zwyciężyli 2:1, a w ćwierćfinale Argentyna musiała walczyć i walczyć z Holendrami. Ostatecznie przekonująco po rzutach karnych zwyciężyli 3:2. W półfinale z Chorwacją Argentyna nie pozwoliła przeciwnikowi zagrać poprawnie i wygrała 3:0.

Lionel Messi jest wraz z Mbappé najlepszym strzelcem turnieju. Jednocześnie jest jak dotąd najbardziej produktywnym i użytecznym zawodnikiem całych mistrzostw – pisze portal Betaren.

Mistrzowie francuscy

W całych mistrzostwach Francuzi także przegrali tylko jeden mecz z Tunezją z wynikiem 0:1. Na początku pokonali Australię 4:1, a następnie mecz z Danią, w którym wyszli z dwoma -bramkowy sukces, 2:1. Żaden mecz nie był dla nich łatwy. W 1/8 finału spotkali się z Polską, gdzie zwyciężyli 3:1.

Ćwierćfinał był dla nich trudnym meczem, kiedy ostatecznie pokonali Anglię 2:1, a w sobotnim półfinale z Marokiem potwierdzili swoje mistrzostwo i wygrali 2:0.

Ich najsilniejszymi zawodnikami są Kylian Mbappé i Olivier Giroud.

Argentyna ostatni raz sięgnęła po trofeum Pucharu Świata w 1986 i 1978 r. Francuzi zdobyli swój pierwszy tytuł w 1998 r., a następnie obronili go w 2018 r. w Rosji.

Źródła: Czas sportu, Betaren