Wojna zawita także na Twoje terytorium (WIDEO)

Groźby wobec innych krajów stały się folklorem rosyjskiej propagandy. Co tydzień na ekranach rosyjskiej telewizji pojawiają się groźby pod adresem niektórych krajów europejskich, Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO) lub Stanów Zjednoczonych.

Słowacja nie jest wyjątkiem, która zdaniem propagandystów włączyła się w konflikt na Ukrainie, ponieważ zapewnia Kijówowi naprawy, transfery i uzbrojenie sprzętu wojskowego.

„Trzeba to zrozumieć nie tylko my, ale także obywatele Polski i Słowacji, bo o Słowacji mówi się niewiele. Słowacja stała się pierwszorzędnym, bezkonkurencyjnym warsztatem technologicznym, zapewniającym transfer itp. wszystkiego, co niezbędne do Ukraina,– powiedział w rosyjskiej telewizji Channel 1 białoruski propagandysta Wadim Gigin, który często pojawia się w rosyjskich i białoruskich mediach propagandowych.

Gigin jest blisko związany z reżimem białoruskiego przywódcy Aleksandra Łukaszenki, znajdował się także na liście sankcyjnej Unii Europejskiej.

Komisja Europejska zatem opisała Jak „jeden z najgłośniejszych i najbardziej wpływowych członków państwowej machiny propagandowej w prasie”. „Popierał i usprawiedliwiał represje wobec opozycji demokratycznej i społeczeństwa obywatelskiego, które są systematycznie przedstawiane w negatywny i uwłaczający sposób w oparciu o sfałszowane informacje, zwłaszcza po wyborach prezydenckich w 2010 r.”

To tylko kwestia czasu, Gigin na Słowacji jest nawiedzony

Słowacka pomoc w istocie nie obejmuje broni ofensywnej, wręcz przeciwnie, pomaga Ukraińcom bronić się przed niesprowokowaną agresją rosyjską.

W programie Večer z Władimirem Sołowiewem Gigin twierdził, że Słowacja nie tylko naprawia ukraiński sprzęt, ale także produkuje rakiety dla sowieckich systemów przeciwlotniczych BUK, które mają być wyposażone w natowską elektronikę.

„Logika wojny jest taka, że ​​wojna rozszerzy się na ich terytorium. Niezależnie od tego, czy będą to ataki rakietowe, grupy sabotażowe, czy coś innego, i przyłączając się do zbrojenia Ukrainy, tworząc w ten sposób unikalny kompleks wojskowo-przemysłowy, skutecznie przyłączyli się do wojny To tylko kwestia czasu, zanim wejdą w fazę gorącą.” Gigin groził.

W sieciach społecznościowych pojawiło się wideo ze słowackim tłumaczeniem Magnificat Słowacja. Z kolei rosyjski oryginał prezentowały niektóre rosyjskie media, np. strona główna Pierwszego Kanału Telewizyjnego.

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy rosyjska propaganda jest wycelowana w Słowację. W listopadzie propagandysta Władimir Sołowjow zagroził wojną kilku krajom, w tym Słowacji, krajom bałtyckim, Polsce i Czechom. – Wy dranie myślicie, że ta wojna wcześniej czy później was nie spotka?

Chcieli śmierci niemieckich przywódców

Oprócz gróźb pod adresem Słowacji i Polski, rosyjska propaganda była skierowana także do Niemiec. Konkretnie jej przedstawiciele, kanclerz Olaf Scholz i minister spraw zagranicznych Annalena Baerbocková. Minister jest jednym z największych zwolenników Ukrainy w niemieckim rządzie.

Sołowiew w swoim programie życzył im śmierci. Temat przedstawicieli Niemiec rozpoczęła moderatorka Margarita Simonjanová, która skomentowała wystąpienie kanclerz Niemiec. W szczególności nawiązała do przemówienia Scholza, w którym wyjaśnił decyzję o przekazaniu Kijowowi niemieckich czołgów ciężkich Leopard 2.

Sołowiew, który nie wahał się grozić, rozpoczął przemówienie Simonjanovej. „Wypuśćmy tego nazistowskiego drania. I niech też zabierze ze sobą Baerbocka” Sołowiew zagrzmiał.

Simonjanová również dołączyła do nich i złożyła im obojgu życzenia „plaga” zapewniała, że ​​naród niemiecki tego nie zapomni. Na koniec dodała, że ​​w Niemczech Zachodnich tak naprawdę nie mieszkają Niemcy, ale niemieckojęzyczni Amerykanie. Wyczyny Sołowiewa opublikowała amerykańska dziennikarka Julia Davis na jej platformie Russia Media Monitor.

Przekazanie czołgów Leopard 2 zdenerwowało także innych rosyjskich propagandystów, którzy nawoływali do ataku na Berlin lub wręcz przeciwnie, wątpili w możliwości niemieckich czołgów.

Źródła: Komisja Europejska Magnificat Słowacja, Rosyjski Monitor Mediów/YouTube

Miles Hersey

„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *