Wojna w Europie jest niezbędna. Dlaczego Putin użył doktryny Blaira? Wiadomość Joe Bidena do Putina. Czy Ukraina to koń trojański?

Kiedy Joe Biden zastąpił Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta, wysłał nieformalne przesłanie do Władimira Putina:

„Dorośli są z powrotem w pokoju.”

To amerykański frazes, który sugeruje pewną wyższość, że dorosły, taki jak Joe Biden, może łatwo naprawić, po Trumpie.

Polityczna architektura Zachodu, którego ostatecznym sukcesem jest NATO, została zbudowana w wyraźnej opozycji do komunistycznej Rosji. Sojusz powstał w 1948 roku wraz z podpisaniem Traktatu Brukselskiego, a jego celem była obrona Europy przed rosyjską inwazją. Powodem tego były rosyjskie groźby w Grecji, Turcji, lutowy pucz w Czechosłowacji i blokada Berlina.

W 1952 r. pierwszy sekretarz generalny NATO, generał Hastings Lionel Ismay, że celami NATO były:

„Trzymajmy Amerykanów w środku, Rosjan na zewnątrz, a Niemców na dole”.

Doktryna Tony’ego Blaira

Po rozpadzie ZSRR w 1991 r. przełamano zasady zimnowojennych operacji wojskowych. Dlatego premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, z okazji 50. rocznicy NATO, wprowadza nowe ramy bezpieczeństwa polityki zagranicznejuzasadniające zachodnią interwencję wojskową przeciwko innym państwom.

Zasugerował, by Sojusz starał się pogodzić tradycyjną praktykę nieingerowania w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa z potrzebą interwencji militarnej, jeśli rząd tego kraju nadużyje swojej władzy przeciwko własnym obywatelom.

Gdy przywódcy NATO przygotowywali się do rozprawienia się z Kosowem na szczycie w Waszyngtonie, Blair powiedział, że widzi możliwości, w których prawa człowieka są ważniejsze niż suwerenność narodowa tego kraju.

„Akty przemocy wobec narodowości czy ludobójstwo nigdy nie mogą być czysto wewnętrzną sprawą danego państwa. Jeżeli jako sojusz możemy ustanowić i szerzyć wartości wolności, praworządności, praw, praw człowieka i otwartego społeczeństwa, wtedy jest to również w naszym interesie narodowym”.

Blair przedstawił pięć głównych warunków ataku militarnego Sojuszu:

  1. Czy jesteśmy pewni działań wojskowych NATO?
  2. czy wykorzystaliśmy wszystkie możliwości dyplomatyczne?
  3. czy na podstawie oceny sytuacji można podjąć operację wojskową?
  4. proponujący interwencję muszą być przygotowani na wytrzymanie długotrwałego ataku militarnego
  5. czy to jest nasz narodowy interes dla NATO?

Jako przykłady zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego podał etnicznych Albańczyków w Kosowie i rząd białej mniejszości w RPA.

Dlatego już w 1995 r. sojusz zbombardował bośniackich Serbów, od 2001 r. przeprowadził inwazję i okupację Afganistanu, w 2011 r. przeprowadził interwencję w Libii.

Ponadto NATO znacznie ewoluowało wraz z rekrutacją nowych członków, wzmacniając w ten sposób swoją obecność wojskową na granicach Rosji. Sojusz rozmieścił wielonarodowe grupy bojowe w krajach bałtyckich, wysłał okręty wojenne na Morze Czarne i rozmieścił broń, uczestniczył w zakrojonych na szeroką skalę ćwiczeniach wojskowych w Polsce i otwarcie flirtował z władzami ukraińskimi w celu przystąpienia do NATO,

Odegrało to bardzo ważną rolę w wywoływaniu napięć w tej części Rosji. Szkoda, że ​​Sojusz i Biden nie próbowali zrozumieć rosyjskiej polityki zagranicznej poprzez doświadczenia Napoleona:

„Jeśli znasz geografię kraju, możesz zrozumieć i przewidzieć jego politykę zagraniczną”.

Dialog amerykański i rosyjski

Rosja, która monitoruje sytuację na Ukrainie i słucha apeli ukraińskiego prezydenta do NATO o przyspieszenie akcesji Ukrainy, oczywiście wysłała na 9 miesięcy armię w pobliże ukraińskich granic.

Obecność wojsk na granicy z Ukrainą i ostateczne warunki były rosyjskim sposobem na wezwanie do dialogu z NATO i Stanami Zjednoczonymi. Sojusz ostrzegł Rosję zwrotem „jedyną drogą jest dyplomacja”, a następnie zamiast naciskać na rząd ukraiński, aby przestrzegał porozumień mińskich, podpisał następujące porozumienia:

Rosja jest krajem agresywnym, ale nie jest irracjonalną potęgą imperialną. Rosja od dawna znajdowała się w defensywie i zachowywała się jak przestraszony naród, postrzeganie Ukrainy jako „konia trojańskiego NATO” na swoim terytorium. Ostatecznie ocenili pięć punktów Doktryny Blaira i rozpoczęli inwazję na Donbas.

W New York Times z 5 lutego 1997, George Kennan, amerykański dyplomata ostrzegł Amerykę o niebezpieczeństwie rozszerzenia NATO:

….. Rozszerzenie NATO byłoby najbardziej żenującym błędem amerykańskiej polityki po zimnej wojnie. Można się spodziewać, że taka decyzja rozproszy w rosyjskiej opinii tendencje nacjonalistyczne, antyzachodnie i militarystyczne; negatywnie wpłynie na rozwój rosyjskiej demokracji; przywróci klimat zimnej wojny w stosunkach Wschód-Zachód i pobudzi rosyjską politykę zagraniczną w kierunku, o którym na pewno nie myślimy. »

W lutym 2008, na podstawie WikiLeaks, tajnego telegramu o nazwie NYET ZNACZY NYET: CZERWONE LINIE ROZSZERZENIA NATO W ROSJIbyły sekretarz obrony USA i dyrektor CIA, Guillaume Burne ostrzeżony:

rozszerzenie członkostwa w NATO na Ukrainę przekroczyłoby „czerwone linie” Moskwy i „potencjalnie podzieliłoby Ukrainę na dwie części, prowadząc do przemocy, a nawet wojny domowej”


Ironia polega na tym, że po 8 latach Putin stracił cierpliwość, ignorując Zachód nakładając sankcje finansowe, aby wywrzeć nacisk na Ukrainę. Porozumienia mińskie.

22.02.22Putin zaczął egzekwować restrykcyjną politykę NATO Keannana na rosyjski sposób. Atakując Ukrainę, narysował jaskrawoczerwoną linię. Wyjaśnił, że nie pozwoli Ukrainie wstąpić do NATO, niezależnie od ceny ze strony Rosji.

Dlatego też, jeśli Stany Zjednoczone i NATO rozważają represje wobec Rosji, w Europie konieczna jest prawdziwa wojna, nie tylko gospodarcza, zamiast próbować rozwiązać problem, który stworzyli. Doktryna Blaira i jej 5 punktów wyraźnie odpowiadają cechom operacji wojskowej przeciwko Rosji.

W przeciwnym razie Rosjanie w dłuższej perspektywie podzielą Ukrainę na trzy odrębne terytoria.

Wniosek

Pomimo rażących błędów politycznych NATO i Stanów Zjednoczonych, siły rosyjskie nie mają prawa być nawet milimetrem na terytorium Ukrainy. Kryzys ukraiński mógłby zostać rozwiązany pokojowo poprzez kompromis i dyplomację.

„Dorośli w pokoju” znów nas rozczarowali! Jest dla nas jasne, że po wybuchu „wiecznej wojny” w Afganistanie musimy być zdeterminowani, aby kontynuować wojnę na Ukrainie. Politycy już od roku uspokajają nas w wojnie, pokazując, że Ukraińcy otrzymają takie samo wsparcie, jak afgańscy mudżahedini z USA przeciwko Rosjanom. Jak również 40 000 martwych Afgańczyków itp. Ukraińcy są gotowi do walki o swój kraj.

Słowacja, Węgry, Polska, Rumunia i Mołdawia nie mogą przecież mieć na swoich granicach Rosji okupującej część Ukrainy!

Dodano 6 marca 2022 na blogu:

Trzeba bronić wolności słowa – w każdym kryzysie”,

które napisałem, aby zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie stwarza Parlament Europejski pod presją wojny w aktualnym tekście A9-0022/2022 – Raport na temat zagranicznej ingerencji we wszystkie procesy demokratyczne w Unii Europejskiej, w tym dezinformacji .

dyskusja:

Milton Harris

„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *