Luksemburczycy rozpoczęli walkę ze slawistami. Weissa? Jaki ojciec taki syn! A co z Kuckiem? – Sport – Piłka nożna – Puchary Europy

Pojedynek otwierający sezon nie poszedł po myśli Slovana Bratysławy.

Kapitan Słowacji Vladimír Weiss jest zadowolony z wyrównującego gola.

Mistrz Słowacji w piłce nożnej nie dał sobie z tym rady w grze, psychicznie, a nawet pod względem wyników. Remis 1:1 w I rundzie wstępnej Ligi Mistrzów z FC Swift Hesper nie zadowolił ani kibiców, ani zawodników.

Co więcej, po raz kolejny o kontrowersjach mówi się więcej niż o występie przeciwko mistrzom Luksemburga. Zostało to również podkreślone przez media luksemburskie.

Portal informacyjny lequotidien.lu pochwalił nowicjusza w Pucharze Europy za jego nieustraszoność.

Zwłaszcza w pierwszej połowie goście nie bali się łączyć i wywierać presję na faworyta szybkimi atakami. Slovan odzyskiwał piłki, stwarzał okazje i zasłużenie objął prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym.

Jednak później, zdaniem Luksemburczyków, do gry wszedł także sędzia główny, który nie zagrał idealnie, przez co wygwizdał miejscowych zawodników i trybuny.

Juraj Kucka Ucz się więcej Slovan to klub problemowy dla UEFA. Szef wydziału dyscyplinarnego SFZ ocenił karę dla Kuckiej

Według lequotidien.lu dużą część odpowiedzialności ponosi kapitan i autor jedynego gola Slovana, Vladimír Weiss Jr.

„Był nieprzewidywalny i nie do zniesienia przy piłce, nagrodą na boisku była głównie jego praca. Syn nie może różnić się od swojego imiennika, a ojciec zobaczył na ławce żółtą kartkę za przeklinanie sędziego.

W wieku 33 lat oczekujemy od kapitana mądrości i dojrzałości” – pisze luksemburski portal.

Nawet jego redaktorzy byli zszokowani skrótem Juraja Kuckiej, wyrzuconym z boiska po ugryzieniu przeciwnika.

„Co więcej możemy powiedzieć o 36-letnim byłym zawodniku AC Milan, który ugryzł Ekofa i sprowokował bójkę?”

SR football LM 1. runda wstępna Slovan Swift BAX Ucz się więcej Najpierw błyskawica Chovana, potem geniusz Weissa, aż do zwarcia Kucka. Rozumiem to – broni trenera gryzienia Weissa

Luksemburskie media są optymistyczne. Wierzą, że Swift może wygrać i awansować u siebie.

Zamiast krytykować niewykorzystaną grę w przewadze w przerwie po wyrzuceniu Kucka, skupili się na białej gwieździe.

„To była obrzydliwa sytuacja pod koniec połowy. Kucka ugryzł Ekofa i dopiero po interwencji kapitan Swifty Stolz zainterweniowali sędziowie i po konsultacji z systemem VAR Słowak został wyrzucony z boiska” – dodał tagageblatt.lu.

Rewanżowy mecz zaplanowano na środę 19 lipca o godzinie 20:00 w Luksemburgu.