Golden State odmienił pojedynek z Dallas i po zwycięstwie prowadzi 2:0

Nowy Jork, 21 maja (TASR) — koszykarze Golden State triumfowali w drugim meczu półfinału NBA Playoff u siebie z Dallas 126:117. W serii finałów Konferencji Zachodniej prowadzą 2-0 w meczach.

„Powiedziałem oskarżeniom, że jeśli umocnimy się w drugiej połowie, mecz pójdzie po naszej myśli. W akcie otwierającym byliśmy rozdarci, szczególnie emocjonalnie. Dallas nas okradli, ich zawodnicy byli fantastyczni. Musieliśmy opanować pojedynek, wiedzieliśmy po tym, że nie dostaniemy piętnastu trójek. powiedział trener gospodarzy Steve Kerr.

Nawet 42 punkty Luke’a Dončiča i 31 punktów Jalena Brunsona nie wystarczyły Mavericks. W trzeciej kwarcie zostali „wyciągnięci” zza łuku, kiedy tylko dwa z trzynastu prób zamienili na trzy punkty. „Musimy zrozumieć, że kiedy robimy trzy lub cztery trójki z rzędu, musimy podejść pod kosz i stamtąd zdobyć piłkę. Graliśmy na planszy jednej z najlepszych drużyn w lidze, takie rzeczy przychodzą Zachowali przewagę środowiska domowego, żyliśmy „Wracamy do Dallas i zamierzamy skupić się na trzecim meczu, zdając sobie sprawę z tego, co jest w grze”. dodał gościnnie trener Jason Kidd.