Ani SZľH, ani Slovan nie znaleźli sposobu na rozmowę. Kluby grożą utworzeniem dwóch rozgrywek hokejowych – Extraliga – Hockey

Słowackie kluby hokejowe nie osiągnęły konsensusu z kierownictwem Słowackiego Związku Hokeja na Lodzie (SZĽH) i zdecydowały się działać w ramach organizacji patronackiej Profesjonalnej Ligi Hokejowej (PHL) w sezonie 2023/2024.

Stowarzyszenie obejmuje obecnie dziesięć klubów – HC Košice, HKM Zvolen, HC Nové Zámky, HK Poprad, HC’05 Banská Bystrica, HK Nitra, MHk 32 Liptovský Mikuláš, HK Dukla Trenčín, HC 21 Prešov i HK Spišská Nová Ves.

„Klub hokejowy HKM Zwoleń, mimo przynależności do PHL, do dziś nie potwierdził swojego udziału w projekcie. Prowadzimy negocjacje z innymi klubami hokejowymi w sprawie udziału w Profesjonalnej Lidze Hokejowej, natomiast HK Martin Hockey Club złożył już wniosek” Przedstawiciele PHL poinformowali w komunikacie.

Prawa marketingowe oraz sportowy i techniczny aspekt zawodów powinny należeć do klubów hokejowych. Wśród drużyn, które miały prawo do udziału w najwyższych narodowych rozgrywkach hokejowych po zakończeniu sezonu 2022/2023, w projekcie nieobecni są HC Slovan Bratislava, HK Dukla Ingema Michalovce oraz zdobywca SHL Humenné.

Z drugiej strony w związku jest też klub z Preszowa, który był ostatni na 12. miejscu i według obecnych przepisów powinien był spaść z ligi.

Ucz się więcej Komentator Gašpar: Koniec hokeja w RTVS? Przepraszam. Nie mam nic przeciwko Ramsayowi, ale powinniśmy byli znaleźć odwagę, by spróbować kogoś nowego

„Obecnie nie udało nam się dojść do konsensusu z zarządem SZĽH i właścicielami Slovan Bratysława, dlatego zdecydowaliśmy się na prowadzenie ligi hokejowej pod patronatem organizacji klubów hokejowych PHL.

Chcemy kontynuować współpracę z SZĽH na zasadzie kontraktu, w wariancie udoskonalonego formatu PRO-HOCKEY. Wspólnym wysiłkiem klubów jest zarządzanie ekstraligą nie tylko od strony marketingowej, ale również sportowej i technicznej.

PHL to organizacja założona przez kluby ekstraligowe w celu stworzenia profesjonalnej i profesjonalnej struktury do zarządzania zawodami hokejowymi. Chce przestrzegać zasad Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie IIHF.

Uważa równość i solidarność wszystkich klubów za swoje podstawowe filary” – powiedział prezes HC’05 Banská Bystrica Tomáš Boľoš i dodał:

SR Trencin Hokej MS2023 Reprezentacja Zraz TNX Ucz się więcej Ostra krytyka Finlandii: Słowacy postępują wbrew własnej logice. Kto nie ma czego szukać w nominacji?

„Chcę podkreślić, że naszym głównym celem było rozsądne porozumienie ze związkiem. Jednak oferta związku w ogóle nie odzwierciedlała propozycji klubów.

Naszym celem jest skopiowanie wszystkich zaawansowanych lig hokejowych na świecie (Niemcy, Szwajcaria, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Dania, Francja, Austria, Czechy i wiele innych krajów zamorskich i europejskich).

Jednak związek jeszcze się z nami nie spotkał, więc jesteśmy zdeterminowani, by poprowadzić ligę hokejową. Jestem przekonany, że zasada akceptacji opinii większości musi być przestrzegana najpierw wewnętrznie między klubami ekstraligowymi, a potem oczywiście w stosunkach między klubami ekstraligowymi a SZĽH.

Do tej pory ekstraklasę seniorów prowadził Związek Zawodowych Klubów Hokejowych (APHK) we współpracy z SZĽH. APHK pozostaje partnerem konkursu.

„Kluby szukały sposobów na pozostanie w ugruntowanych i sprawdzonych partnerstwach. Jednak w związku z niejasnym stanowiskiem związku i zbliżającym się terminem przystąpienia do rozgrywek w sezonie 2023/24 kluby zdecydowały się na rozwiązanie alternatywne.

W oparciu o panujący światowy trend, kluby przejmą zarządzanie ligą pod ich kierownictwem, a APHK będzie miało jasne uprawnienia i gwarancje realizacji partnerstwa” – powiedziała dyrektor ligi. „APHK, Aneta Büdiová, w komunikacie prasowym.

Relacjonowaliśmy Mistrzostwa Świata 2023 w Fair Play z komentatorem RTVS, Pavlo Gašparem

Według prezesa HK Nitro, Miroslava Kováčika, planowanych jest kilka zmian. „Limit legionistów i zawodników do lat 20 pozostaje taki sam jak w ubiegłym sezonie. W ekstralidze długoterminowo nie powinno zabraknąć profesjonalnych sędziów, którzy będą przechodzić regularne szkolenia z udziałem zagranicznych ekspertów.

Niezależny organ dyscyplinarny, który będzie rozstrzygał sporne sytuacje w ciągu 24 godzin od zakończenia meczu, a także niezależny organ odwoławczy powinny być oczywistością. Extraliga chce stworzyć warunki do wspierania utalentowanych młodych hokeistów poprzez stworzenie funkcjonalnego mechanizmu ich udziału w rozgrywkach.

Celem jest wyszkolenie nowego i licznego pokolenia słowackich piłkarzy. Kluby hokejowe chcą też wzmocnić system informacyjny, który musi być nośnikiem wszelkich informacji i statystyk dotyczących ligi. Będą to treści z serwisu ekstraligi, a także nowoczesna aplikacja dostępna za darmo.

Integralną częścią dzisiejszych czasów jest usprawnienie innych form oglądania ligi – poprzez programy telewizyjne, transmisje online czy aktualizacje w mediach społecznościowych – powiedział Kováčik.

Miles Hersey

„Całkowity ekspert w dziedzinie muzyki. Badacz Twittera. Miłośnik popkultury. Fanatyk telewizji przez całe życie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *