Zła wiadomość dla reprezentacji. Udział Schicka w Mistrzostwach Świata jest zagrożony

Według dyrektora sportowego Leverkusen, Rudiego Völlera, napastnik Patrik Schick opuści grę przez co najmniej trzy tygodnie. Rezonans magnetyczny potwierdził, że czeski piłkarz ma pęknięcie w mięśniu łydki.

Kontuzja może więc zagrozić udziałowi kluczowego atakującego zawodnika czeskiej reprezentacji w play-off o dostęp do Mistrzostw Świata.

Czescy piłkarze 24 marca rozegrają w Szwecji mecz półfinałowy. W przypadku zwycięstwa zagrają z najlepszymi w pojedynku Rosja-Polska.

„Mam przeczucie, że Patrick będzie miał co najmniej trzytygodniową przerwę, jeśli to trochę crack”, Völler powiedział Kickerowi.

Schick nie ukończył piątkowego meczu ligi niemieckiej w Mainz z powodu kontuzji łydki, rezonans magnetyczny potwierdził pęknięcie mięśnia.

26-latek strzelił swojego 20. gola w 23. kolejce Bundesligi, w której Leverkusen zakwalifikował się do Ligi Mistrzów.

Jednak krótko po przerwie Schick musiał się zmieniać. Po około pół minucie gry doznał kontuzji lewej łydki bez własnej winy. Trzecia drużyna w tabeli w Moguncji dwukrotnie nie utrzymała prowadzenia i przegrała 2:3.

Tylko Polak Robert Lewandowski, autor 26 bramek w koszulce Bayernu Bayern, strzelił w tym roku Bundesligi więcej goli niż Schick.