Zbliżają się uniwersyteckie mistrzostwa świata w hokeju na lodzie, których Słowacji nie zabraknie. Jak idą przygotowania?

Od 14 do 19 kwietnia 2023 r. w Rumunii odbędzie się dość nietypowa w regionie międzynarodowa impreza sportowa. W Uniwersyteckim Pucharze Świata w hokeju na lodzie, którego gospodarzem będzie Szeklerlandzka Akademia Hokeja na Lodzie oraz drużyna Sapientia U23, weźmie udział osiem czołowych drużyn hokejowych ze Słowacji, Czech, Polski, Węgier, Rumunii, Szwecji, Stanów Zjednoczonych i Kanady. Tamás Horvát, członek zespołu organizacyjnego i menadżer Sapientie U23, dał nam możliwość zajrzenia za kulisy imprezy.

Strona nadchodzącego turnieju została niedawno uruchomiona w mediach społecznościowych. Jak sobie radzisz z procesem przygotowań i organizacji mundialu?

„Przygotowania idą pełną parą. Zanim jednak dotrą na miejsce, przed ekipą organizacyjną czeka jeszcze wiele zadań. Właśnie dotarliśmy do punktu, w którym możemy rozpocząć publikację szczegółów tej wspaniałej imprezy wraz ze wszystkimi elementami oprawy. Na międzynarodowym wydarzeniem sportowym tej rangi, należy przywiązywać dużą wagę do każdego szczegółu, aby zapewnić płynny przebieg imprezy”.

Jakie obszary wymagają szczególnej uwagi?

– To niezwykle złożony proces, na który składa się wiele czynników. Przede wszystkim musimy zadbać o to, by mecze mogły być rozgrywane w dobrych i dobrych warunkach, bez fauli i na wysokim poziomie. Zakwaterowanie i wyżywienie delegacji i drużyn, a także ponieważ organizacja programu jest z tym ściśle powiązana.Ponieważ jest to impreza międzynarodowa, musimy zwrócić szczególną uwagę na jakość reportażu i rozwój relacji z mediami.należy wspomnieć również o relacjach ze sponsorami, ponieważ jest to duże wydarzenie z dużym budżetem i potrzebujemy pomocy różnych partnerów zewnętrznych.Chciałbym zaznaczyć, że zwracamy również szczególną uwagę na potrzebę zaprezentowania lokalnych firm, lokalnych organizacji i lokalnych wartości na wydarzeniu ”.

Szeklerlandzka Akademia Hokeja na Lodzie oraz drużyna Sapientia U23 otrzymały prawa do organizacji turnieju od European College Hockey Association (EUHA) oraz American College Hockey Association (ACHA). Jak wygląda współpraca z tymi organizacjami, jaką rolę odgrywają w przygotowaniach?

„Kierownicy obu stowarzyszeń współorganizujących są bardzo pomocni w kwestiach technicznych i udostępniania kontaktów międzynarodowych, ale same zadania organizacyjne należą zasadniczo do nas. Jest to kwestia całkowitego zaufania i co tydzień komunikujemy się ze sobą, konsultujemy, informujemy o postępach, a jeśli utkniemy w pewnych obszarach, pytamy ich o zdanie. Od początku mieliśmy bardzo dobre relacje zawodowe i osobiste, więc praca wspólnej organizacji również przebiega bezproblemowo.”

Do kraju-gospodarza dołączą Kanada, Stany Zjednoczone, Szwecja, Słowacja, Czechy, Polska i Węgry. Którzy piłkarze kwalifikują się na mundial? Jakie warunki muszą spełniać?

„Najważniejszym warunkiem selekcji jest to, że wszyscy uczestnicy muszą być studentami lub uczniami. Po drugie, członkowie zespołu nie mogą pochodzić z profesjonalnej ligi hokejowej. zasady obowiązujące w krajach europejskich. Jednak żaden zawodnik związany kontraktem z profesjonalną ligą hokejową również nie może grać w tych drużynach. Tym różnią się te mistrzostwa świata od Uniwersjady, w której biorą udział również gracze z profesjonalnych lig. Dyskusje ekspertów wykazały, że uczestniczące drużyny będą reprezentować silną selekcję graczy, a ci, którzy przyjdą lub obejrzą to wydarzenie w telewizji, będą mogli wziąć udział w turnieju wysokiej jakości”.

Czy są jeszcze informacje o przebiegu turnieju i grupowaniu?

„Wszystkie informacje są już znane. Osiem zespołów rywalizować będzie w dwóch grupach. W grupie A są USA, Słowacja, Węgry i Szwecja, w grupie B Kanada, Czechy, Polska i Rumunia. Z każdej grupy po dwie najlepsze awans do półfinału, trzecia i czwarta drużyna zagrają w barażach niższej ligi Łącznie na Stadionie Zimowym w Felcsíku rozegranych zostanie 20 meczów Od 14 do 19 kwietnia poza dniem odpoczynku rozegrane zostaną cztery mecze każdego dnia.”

Osiem uczestniczących drużyn reprezentuje ponad 200 osób. Czy miasto-gospodarz Cârța może pomieścić wszystkich, czy też okoliczne miasta i wsie zaangażują się?

„Kiedy czołówka europejskich i północnoamerykańskich lig uniwersyteckich gościła w październiku w Szeklerlandie, ważne było, aby wszyscy uczestnicy mogli przebywać blisko siebie. Na szczęście nie stanowi to problemu, ponieważ możemy wykorzystać całą pojemność akademika sportowego i w promieniu kilkuset metrów znajdują się inne obiekty noclegowe. Jest tu doskonała infrastruktura sportowa pod każdym względem.”

Jakie są Twoje oczekiwania co do kolejnego etapu procesu organizacji i turnieju?

„Prawdopodobnie nie zdradzę wam wielkiej tajemnicy, jeśli powiem, że spodziewam się pracowitego i trudnego okresu do końca turnieju, ponieważ staramy się, aby wszystko przebiegło tak płynnie, jak to możliwe, a turniej był naprawdę wysoki.- Jakość. Chcemy wysokiej jakości na lodzie i poza nim. Jednocześnie jestem przekonany, że cała praca, którą w to włożymy, opłaci się i będziemy mieli wyjątkowy, udany i niezapomniany Puchar Świata w kwietniu. który spodoba się szerszej publiczności niż tylko fanom hokeja na lodzie. Wszystkich zainteresowanych naprawdę wysokiej jakości i niespotykaną w naszym regionie imprezą serdecznie zapraszamy.”

serwis informacyjny

Andrea Paul

„Subtelnie czarujący fan mediów społecznościowych. Introwertyk. Skłonny do napadów apatii. Przyjazny rozwiązywacz problemów. Nieuleczalny wichrzyciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *