25 sierpnia 2023 o 19:25 I
Coraz częściej słychać głosy przeciwko postępowej Słowacji.
BRATYSŁAWA. Jeśli z doświadczeń trzech ostatnich kampanii k wybory parlamentarne Na Słowacji powinna obowiązywać zasada dotycząca partii politycznych: „Nigdy nie pretenduj do bycia zwycięzcą wyborów i nigdy nie oczekuj, że wybory potwierdzą dużą popularność w sondażach”.
Radosław Prochazka jako trzeci pod względem sukcesu kandydat na prezydenta po pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2014 r. z przewagą niecałych trzech procent Andriej Kiska nie uchylał się od odpowiedzi, czy miałby być najpoważniejszym konkurentem Kierunek wygrać wybory parlamentarne w 2016 roku.
Pellegrini zarządził zawrót (komentarz) Kontynuuj czytanie
„Nie chcę, żeby nazywano mnie przywódcą prawicy. Szef to ładniejsze słowo” – odpowiedział. Z kolei Kiska przed wyborami do parlamentu w 2020 roku deklarował, że „przejmie władzę” – powiedział Michał Truban. koalicji postępowa Słowacja a partie Spolu wprost zadeklarowały, że chce wygrać wybory: „Chcemy wygrać wybory, wygrajmy te wybory!”.
PS ostatecznie wyszła na prowadzenie w sondażach i nie dostała się do parlamentu, Kiska po wyborach odszedł z polityki i swojej partii. Dla ludzi, kiedy ledwo dotarła do parlamentu. Sieć Procházki wypadła z kierownictwa partii prawicowych, dotarła do parlamentu zaledwie o sześć dziesiątych procent, a Procházka ostatecznie zgodził się na koalicję ze Smerem, z którym odmówił współpracy.
Głos może podążać podobną ścieżką. Oświadczenie „Hłas ma wyraźną ambicję wygrania tych wyborów do organów legislacyjnych i bycia decydującą siłą w tworzeniu nowego rządu” należy do jej lidera Pierre’a Pellegriniego.
Fico nie weźmie udziału w pojedynku z Šimečkiem. Kierownictwo miałoby już pełny program Kontynuuj czytanie
Powiedział to na czerwcowym zjeździe partii w Púchovie: popularność partii wśród wyborców spadła, a Hlas od kilku miesięcy jest dopiero trzecią co do wielkości partią.
Nie ma wątpliwości, dlaczego głos znacznie zmodyfikował komunikację w środku lata. Jej efektem może być wspólna powyborcza koalicja ze Smerem, który ostatnio zaatakował Hlasa i postrzegał polityków Pellegriniego jako fałszywych aktorów społecznych. demokraci.
Hłas od dawna jest najbliżej Smeru
Kiedy w połowie lipca Denník N zapytał doradcę Hlasa i byłego eurodeputowanego Smeru Borisa Zalę, czy Hlas wolałby po wyborach współpracować ze Smerem, czy z partiami centroprawicowymi, odpowiedział: „Zrobi wszystko, aby uniknąć konieczności wejścia do rządu z Smeru”.
helpdesk@sme.sk, abyśmy mogli Ci pomóc.” data-msg-btn-logout=”Zaloguj się jako inny użytkownik” data-msg-btn-close=”Pozostań zalogowany” >
„Ninja z ekstremalnych podróży. Pisarz. Bezkompromisowy praktyk zombie. Fanatyk popkultury. Student”.