WIDEO Hokejowe Mistrzostwa Świata 2024 / Niemcy – Polska 4:2

Niemieccy hokeiści wygrali w sobotę „Słowacki” mecz grupy B na Mistrzostwach Świata w Ostrawie z Polską 4:2. Faworyt meczu w trzeciej kwarcie objął prowadzenie 3:0 i choć Polki dwoma golami z rzędu obniżyły wynik do 3:2, to nie potrafiły wyrównać. Niemcy mają na swoim koncie 12 punktów i po zwycięstwie nad Polską są o krok od definitywnego awansu do ćwierćfinału. Polacy w dalszym ciągu zajmują ostatnie 8. miejsce w grupie.

Dla obu drużyn był to przedostatni, szósty mecz w grupie bazowej. Niemcy zamkną ją po dwóch dniach odpoczynku we wtorek 21 maja od 12:20, gdy zmierzą się z Francuzami, a Polacy zmierzą się z Kazachstanem w poniedziałek od 20:20.

Niemcy – Polska 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)Bramki: 26. Ehl (Kastner, Tuomie), 16. Peterka (strzał), 45. Ehliz (Pföderl, Michaelis), 57. Peterka (Reichel) – 54. Wajda (Lyszczarczyk, Dziubinski), 56. Komorski (Kostek, Krežolek) ). Sędziowie: Vikman (Finlandia), M. Holm – Nyqvist (obaj Szwecja), Briganti (USA), wykluczenia: 2:2 na 2 minuty, zmiażdżenie i osłabienie: 0:0, 9109 widzów.

Ustawiać się w kolejce:
Niemcy: Niederberger – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller, Fohrler, Ugbekile – Peterka, Stachowiak, Reichel – Kahun, Sturm, Tiffels – Pföderl, Michaelis, Ehliz – Ehl, Kastner, Tuomie

Polska: Zabolotny – Górny, Wanacki, Kruczek, Wajda, Dronia, Macias, Bryk, Kostek – Fraszko, Pasiut, Wronka – Michalski, Dziubinski, Lyszczarczyk – Walega, Pas, Zygmunt – Macias, Komorski, Krežolek

Obie drużyny rozpoczęły drugi mecz za dwa dni i od pierwszych minut toczyła się wyrównana gra w hokeja. W bezbramkowej pierwszej kwarcie, w której Niemcy mieli lekką przewagę, nawet dwie akcje w przewadze nie zrobiły różnicy. W 26. minucie polski napastnik Macias nie wykorzystał obiecującej okazji i w kolejnym kontrataku Ehl minął bramkarza Zabolotnego – 1:0.

W 36. minucie Dziubiński rzucił kijem w okazję Niemcom, a Peterek po rzucie wolnym podwyższył na 2:0. Kiedy w 45. minucie Ehliz podwyższył na 3:0, wydawało się to oczywiste dla Niemców. Polacy jednak się nie poddali i Wajda atakiem z ostrego kąta wciągnął ich na boisko – 3:1. Chwilę później Polacy wykorzystali zamieszanie w obronie przeciwnika i Komorski sam strzelił 3:2. Polakom nie udało się jednak dokonać kolejnej zmiany, Reichel uciekł, co zakończyło się interwencją Peterko – 4:2.

głos (TASR, iihf):

Kamil Walega, napastnik z Polski: „Szkoda, że ​​od razu straciliśmy czwartego gola przy stanie 2:3. Niestety nie możemy nic na to poradzić. Kibice znów nas dzisiaj wspierali, zawsze tacy byli. Bardzo mnie to cieszy. Teraz przed nami mecz, w którym musimy wygrać.”

Alexander Ehl, niemiecki napastnik: „To był naprawdę trudny mecz, Polska wcale nam tego nie ułatwiła, wręcz przeciwnie. Pokazali, że są zespołem konkurencyjnym i grają na pełnych obrotach. Zagraliśmy swój mecz przez 60 minut i zasłużyliśmy na nagrodę trzy punkty.